Poniedziałek, 25 maja 2020
imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Strona główna

Bezpieczniej ze Stowarzyszeniem Passa

04.10.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Kursy samoobrony dla kobiet, porady psychologiczne, warsztaty dla rodziców, ewakuacja placówek szkolnych. To część działań, które zostaną przeprowadzone w gminie Mirzec w ramach poprawy bezpieczeństwa.

 

W czwartek 3 października dyrektorzy szkół z gminy Mirzec oraz Dorota Tomaszewska, dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec podpisali porozumienie o nawiązaniu współpracy z Katarzyną Banasik, prezesem Stowarzyszenia Aktywności Zawodowej „Passa” z Kielc. Spotkanie z udziałem wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna, Andrzeja Kutwina, inspektora ds. obronnych gminy Mirzec oraz Agaty Mundzik, kierownik Centrum Usług Wspólnych Mirzec odbyło się w Urzędzie Gminy w Mircu.

Na mocy podpisanego porozumienia Stowarzyszenie „Passa” przeprowadzi w gminie Mirzec serię spotkań profilaktycznych w ramach realizowanego przez tę organizację projektu „Akademia Bezpieczeństwa III – edukacja dla bezpieczeństwa placówek oświatowych i kobiet w woj. świętokrzyskim”. „Passa” realizuje projekt w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczni” im. W. Stasiaka na lata 2018 – 2020.

W gminie Mirzec przeprowadzone zostaną bezpłatne zajęcia z samoobrony dla kobiet, indywidualne konsultacje psychologa dla nauczycieli i rodziców, warsztaty dla rodziców na temat zapobiegania inicjacji narkotykowej i rozpoznawania sygnałów wskazujących na korzystanie z używek. Dla uczniów zostaną zorganizowane spotkania na temat przemocy w grupie rówieśniczej oraz Internecie. Omówione zostaną także niebezpieczeństwa, które niesie ze sobą korzystanie z używek oraz konsekwencje prawne takiego postępowania. Nauczyciele przejdą szkolenie na temat profilaktyki zagrożeń i umiejętności radzenia sobie ze stresem w sytuacjach niebezpiecznych. W trzech placówkach przeprowadzona zostanie ewakuacja uczniów i pracowników szkół. Dodatkowo uczniowie będą mogli wziąć udział w konkursie multimedialnym „Bezpieczni w sieci”, a chętne klasy - pojechać na profilaktyczną wizytę do Aresztu Śledczego w Kielcach. Wszystkie placówki otrzymają profesjonalnie wyposażone torby medyczne. Po zakończeniu projektu uczestniczące w niej placówki otrzymają certyfikaty bezpieczeństwa. Termin realizacji projektu – 31 grudnia 2019 roku.

Tekst i fot.: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl