Niedziela, 19 stycznia 2020
imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina

Strona główna

W Trębowcu będzie bezpieczne przejście dla pieszych

14.08.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Trębowiec

Umowę na dofinansowanie budowy bezpiecznego przejścia – przy kontrasygnacie skarbnik gminy Mirzec Wandy Węgrzyn - podpisał z wojewodą Agatą Wojtyszek wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

 

 

Umowa została podpisana w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim we wtorek 13 sierpnia. W spotkaniu uczestniczyli także zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Artur Bielecki oraz Świętokrzyski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Krzysztof Ciosek.

Gmina Mirzec wnioskowała o 50 000 złotych z rządowego programu „Razem bezpieczniej” na projekt „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec” i taką kwotę otrzymała. Ze swojej strony gmina Mirzec zobowiązała się do przekazania wkładu własnego w wysokości 15 145 złotych. Wartość całego zadania została wyceniona na 65 145 złotych, ale ostateczna kwota będzie znana po przetargu. Projekt „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec” zakłada budowę aktywnego przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną w Trębowcu, modernizację oznakowania pionowego na tym skrzyżowaniu, organizację spotkań informacyjnych i instruktażu dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szkoleń z pomocy przedmedycznej dla rolników.

Wojewoda Agata Wojtyszek powiedziała podczas spotkania, że rekomendację Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymały dwa projekty złożone przez gminę Mirzec. Drugi projekt „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych” jest jeszcze w trakcie procedowania i oczekuje na otrzymanie dofinansowania. Pani wojewoda dodała, że ma nadzieję, iż także ten projekt zostanie skutecznie zrealizowany w najbliższym czasie. Gmina wnioskowała o przyznanie 25 000 złotych na montaż barier energochłonnych w miejscach szczególnie niebezpiecznych na czterech drogach gminnych (Małyszyn – Krzewa, Mirzec Stara Wieś, Gadka-Majorat i Poddąbrowa – Langiewicza – Malcówki), montaż barierek ochronnych z oznakowaniem, doświetlenie niebezpiecznych miejsc oraz przeprowadzenie działań edukacyjnych w szkołach na terenie gminy Mirzec. Warto dodać, że wszystkie cztery odcinki dróg zostały wyremontowane w 2018 roku.

Projekty gminy Mirzec jako jedyne z powiatu starachowickiego otrzymały w tym roku rekomendację do otrzymania ministerialnego dofinansowania. Z województwa świętokrzyskiego taką rekomendację uzyskało tylko osiem projektów na kwotę 298 625 złotych.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl