Czwartek, 6 sierpnia 2020
imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Strona główna

Piknik z kulturą

29.07.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

27 lipca w Małyszynie mieszkańcy gminy Mirzec spotkali się na „Pikniku z Kulturą Ludową”.

 

 

 

W ramach pikniku odbył się „VII Przegląd Zespołów Folklorystycznych”. Przybyłych gości powitała dyrektor Biblioteki i Ośrodka Kultury Gminy Mirzec Dorota Tomaszewska. Byli wśród nich: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, mirzeccy radni i sołtysi z gminy Mirzec, prezes Stowarzyszenia LGD „Razem na Piaskowcu” Jan Gula oraz ksiądz Edward Mosioł – proboszcz parafii w Jasieńcu Iłżeckim. Kulturalna impreza była wynikiem projektu grantowego współfinansowanego z „Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Środki pozyskało Stowarzyszenie LGD „Razem na Piaskowcu”.

Przegląd zespołów rozpoczęła „Małyska Dolina” z Małyszyna, po niej zaś wystąpili kolejno: „Tychowianie” z Tychowa Nowego, „Jasieniczanki” z Jasieńca Iłżeckiego, „Kumosie” z Gadki, „Gromada” i „Sąsiedzi” z Tychowa Starego, „Marcinkowianie” z Marcinkowa, Koło Gospodyń z Mirca, „Jutrzenka” z Ostrożanki, „Zdziechowianki” ze Zdziechowa oraz „Trębolanki” z Trębowca. Zespoły z naszej gminy przygotował do występów akompaniujący im na akordeonie Piotr Gąsowski.  Każdy z występujących zespołów otrzymał od organizatorów pamiątkową statuetkę.

Na zakończenie części artystycznej przedstawiciele poszczególnych zespołów ludowych z gminy Mirzec złożyli życzenia „Małyskiej Dolinie”, która w tym roku świętuje pięciolecie istnienia. Okolicznościową przemowę wygłosiła Elżbieta Zagajna – prezes „Kumosi”, po czym założycielka „Małyskiej Doliny” Agnieszka Idzik-Napiórkowska poczęstowała wszystkich przybyłych wspaniałym tortem przygotowanym specjalnie na tę okazję, a „Małyska Dolina” wystąpiła w minikoncercie. Gospodarze częstowali wszystkich gości kawą, herbatą, kiełbaskami z grilla oraz wspaniałą pazibrodą. Specjalne stoisko przygotowało Stowarzyszenie LGD „Razem na Piaskowcu”, gdzie dzieci mogły kolorować obrazki i napić się cytrynowo-miętowej lemoniady.

Piknik prowadzony przez Iwonę Seweryn zakończyła wspólna zabawa przy muzyce kapeli „Sąsiedzi”.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl