Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Przedszkolaki w krainie krasnali

22.03.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Niezapomnianym przeżyciem dla przedszkolaków  z Mirca okazał się wyjazd na przedstawienie teatralne do MDK w Skarżysku-Kamiennej. Działo się to  w dniu 20 marca 2012r., czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny. Z tej ciekawej formy edukacyjnej skorzystały niemal wszystkie maluchy z miejscowego przedszkola.

 

Już sama podróż autokarem była nie lada przygodą, gdyż obecnie korzystanie z tego środka lokomocji nie jest zbyt powszechne, zaś dla najmłodszych była to jakże miła odmiana.

Baśń muzyczna pt. ,,W tajemniczej krainie krasnali", wystawiona przez aktorów z Teatru Dzieci i Młodzieży agencji ,,Pol- Koncert" z Łodzi, pozwoliła młodym widzom przenieść się choć na chwilę w niezwykły i magiczny świat dobrze znanych im bajkowych postaci. Obok krasnoludków i trwożliwych królików pojawiły się również na scenie smerfy i ich odwieczny wróg- Gargamel wspomagany przez  czarownicę oraz złośliwego trolla. Dzieci z wielkim zainteresowaniem oglądały perypetie swoich ulubionych bohaterów. Razem z nimi tańczyły i śpiewały, wykonując odpowiednie ruchy i gesty. Piękne kostiumy aktorów, bogata scenografia i efekty specjalne wpływały na atrakcyjność spektaklu, dodawały mu pewien rodzaj tajemniczości,  jaki towarzyszy zazwyczaj wszystkim baśniom. W trakcie trwania przedstawienia zaproszono najmłodszych do udziału w konkursach z nagrodami, a na zakończenie wszyscy wzięli udział w losowaniu nagród rzeczowych. Zadowolone i podekscytowane przedszkolaki miały okazję zobaczyć salę teatralną, prawdziwą scenę oraz obejrzeć wspaniałe widowisko muzyczne przygotowane z artystycznym smakiem i profesjonalizmem.

Po tym jakże bogatym spotkaniu z teatrem uczestnicy wycieczki wrócili bezpiecznie do przedszkola, gdzie czekał na nich dobry obiad. Pozostały tylko mile wspomnienia i nadzieja, że może kiedyś...

Dyrekcja i pedagodzy miejscowego przedszkola serdecznie dziękują wszystkim rodzicom przedszkolaków za ich finansowe wsparcie, bez którego  spotkanie najmłodszych z teatrem nie byłoby możliwe.
Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Wioletta Cioroch

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl