Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Informacje ze szkół

Radosny czas wakacji na półkoloniach

17.07.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Od 8 do 12 lipca 2019r., w godzinach od 9 do 13 Szkoła Podstawowa w Mircu im. Kamili i Józefa Spytków zorganizowała cieszące się dużym zainteresowaniem półkolonie.

 

 

W czasie tygodnia wspólnych zajęć osiągnięto założone cele:
- stworzno dzieciom bezpieczne miejsca do aktywnego spędzania wolnego czasu;
- budowano atmosferę życzliwości, dobroci i koleżeństwa;
- kształtowano umiejętności współżycia w grupie oraz odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje oraz innych;
- promowano zdrowy styl życia;
- poznano najbliższą okolicę;
- nabywano i doskonaleno umiejętności rywalizacji sportowej w czasie gier i zabaw zgodnie z zasadami fair play;
- doskonaleno zdolności plastyczne, rozwijano wyobraźnię.

Dzień pierwszy przebiegł pod hasłem „Jesteśmy razem – integracja i bezpieczeństwo”. Uczestników półkolonii serdecznie powitała dyrektor Alicja Raczyńska i życzyła udanej i bezpiecznej zabawy. Przedstawiła opiekunów: Annę Chmolowską i Monikę Tomkowską, które zaprezentowały regulamin półkolonii i zawarły z dziećmi kontrakt „Bawimy się razem i bezpiecznie”.

Następnie dzieci w grupach opracowały logo półkolonii – uśmiechnięte słoneczko. Każdy uczestnik zabawy wykonał własną, kolorową wizytówkę. W ramach bliższego poznania się dzieci udały się na halę sportową, a tam – pod okiem opiekunek – integrowały się, wykorzystując do tego celu animacyjną chustę integracyjną.

Dzień drugi pod hasłem „W rytmie melodii” był urozmaicony wieloma fantastycznymi atrakcjami, do których niewątpliwie należały:
- pokaz na tablicy interaktywnej tańca „Jezioro łabędzie”;
- budowanie baletnicy z masy plastycznej;
- stworzenie z bibuły i papieru jeziora, a na nim łabędzi;
- spacer do Dwoku Modrzewiowego, poznanie jego historii, odnalezienie skarbu pod drzewem, przybicie pamiatkowych pieczątek, zabawa na placu zabaw na terenie dworku;
- zabawa na hali sportowej,  bieg z balonami.

W trzecim dniu, przebiegającym pod hasłem „Radość z gry” dominował sport. Po obejrzeniu bajki edukacyjnej dzieci udały się na halę sportową. Wybrano kapitanów drużyn i rozpoczęły się rozgrywki sportowe. Następnie przyszedł czas na turniej gier planszowych.

W czwartym dniu po prezentacji bajki edukacyjnej uczestnicy półkolonii wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne „Strażak i pielęgniarka moimi oczami”. Następnie dzieci spotkały się z pielęgniarką z Ośrodka Zdrowia w Mircu – Reginą Seweryn, która omówiła sposoby zachowania i postępowania w przypadku poparzenia, krwotoku z nosa, zakrztuszenia się. Zademonstrowała sposób resuscytacji. Każde z dzieci miało możliwość ćwiczenia udzielania pierwszej pomocy. Tematem czwartego dnia były „Bezpieczne wakacje”.

Piąty dzień pod hasłem „Radosne pożegnania” rozpoczął się od spotkania z komendantem gminnym OSP Pawłem Staszałkiem. Dzieci zachwyciły się prezentacją wozu strażackiego, jego wyposażeniem, pompą wodną, strojem strażaka. Każde dziekco mogło przymierzyć strój, przejechać się wozem strażackim. Ależ to była frajda!

Druga część dnia to przygotowanie do balu, wykonanie wystroju sali, a następnie wspólna szalona dyskoteka i super zabawy: taniec pingwina, zabawa z kijem, zabawa z krzesełkami, taniec w parach z balonami, próba tańca na kartce.

Dzieci otrzymały poczęstunek ufundowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Mircu. Opiekunki Ania i Monika rozdały dzieciom pamiątkowe dyplomy i symboliczne upominki.

Półkolonie w roku 2019 przebiegły zdrowo i bezpiecznie. Uczestnicy wraz z rodzicami i organizatorami półkolonii składają serdeczne podziękowania  wójtowi gminy Mirzec Mirosławowi Sewerynowi za objęcie patronatem zrealizowanej inicjatywy.

Tekst i foto: Anna Chmolowska, Monika Tomkowska

Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl