Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Wieści z mirzeckiego przedszkola

03.07.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia czerwca.

 

 

 

Dzień Dziecka
Ten radosny dzień przyniósł przedszkolakom wiele miłych niespodzianek. Jedna z nich to odwiedziny  seniorów, którzy wystąpili przed młodą publicznością, prezentując humorystyczne  scenki z życia szkolnego ubarwione znanymi piosenkami, za co otrzymali od widzów gromkie brawa.  Nad całym przedstawieniem czuwała Anna Kawalec, koordynator miejscowego Klubu Seniora+. Swoją obecnością zaszczycili najmłodszych również wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Grażyna Potrzeszcz.  Po wspólnym tańcu wszystkie dzieci otrzymały od aktorów smaczne upominki. Wójt Mirosław Seweryn i dyrektor przedszkola Renata Koriat złożyli dzieciom serdeczne życzenia z okazji ich święta, obdarowując je słodyczami.

Pokaz tańca
Przedszkolaki uczęszczające na dodatkowe zajęcia rytmiczno- taneczne prowadzone przez instruktorkę Ewę Markowską 15 czerwca dały popis swoich tanecznych umiejętności, bowiem w tym dniu w sali rekreacyjnej przedszkola odbył się pokaz tańca dla rodziców. Tancerze prezentowali się wspaniale, a dodatkowe rekwizyty uatrakcyjniały ich występ. Maluchy z grup „Jagódki” i „Pszczółki” zaprezentowały się w tańcu ze wstążkami, country oraz schokolade. Starsi z grup „Krasnoludki”  i „ Biedronki” oprócz ostatniego opanowały do perfekcji rock and  roll i marsz Radeckiego. Przedszkolaki radziły sobie znakomicie, za co zostały nagrodzone przez publiczność gromkimi brawami.

Dzień Otwarty
Wszystkie maluchy, które zamierzają zostać po wakacjach przedszkolakami 11 czerwca po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, by poznać miejsce przyszłych zabaw, nowe koleżanki i kolegów. Dzieci wzięły udział w zabawach ruchowych i integracyjnych razem z rodzicami oraz rówieśnikami z grupy „Pszczółki”. Każdy z nich musiał wykazać się również umiejętnościami manualnymi i dobrą sprawnością ruchową. Były również zabawy na placu przedszkolnym oraz zwiedzanie pomieszczeń przedszkola. Nie obyło się bez niespodzianek dla małych gości. Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze. Nad jego organizacją i przebiegiem czuwały Iwona Strzelec, Jolanta Mundzik i Ewelina Maleta. Serdecznie zapraszamy przyszłych przedszkolaków do wspólnej zabawy we wrześniu.

Pożegnanie przedszkola
19 czerwca w sali rekreacyjnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19. Oprócz najmłodszych byli na nim obecni ich rodzice oraz cała kadra pedagogiczna. Spotkanie rozpoczęło się krótkim przemówieniem, które wygłosiła dyrektor przedszkola Renata Koriat, podsumowując miniony rok obfitujący w wiele różnorodnych wydarzeń. Podziękowała również rodzicom, nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym za dobrą współpracę. Ciepłe słowa skierowała również do najstarszych przedszkolaków, życząc im wielu sukcesów w nowej edukacji szkolnej. W części artystycznej wystąpiły dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych. Dzieci młodsze przywitały wierszem i piosenką nadchodzące wakacje, 5-latki pożegnały absolwentów przedszkola, wręczając im pamiątkowe upominki, zaś 6-latki uroczyście żegnały się z przedszkolem. Dzieci otrzymały dyplomy podsumowujące ich roczną i przedszkolną edukację oraz miłe niespodzianki, które nie pozwolą im zapomnieć o przedszkolu. Wszystkim wychowankom życzymy słonecznych wakacji, zaś absolwentom dodatkowo wielu sukcesów w szkole.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Maleta

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl