Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Ekipa z Mirca na Złombolu

02.07.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Ekipa z gminy Mirzec: Adrian Derlatka, Katarzyna Senderak, Ignacy Pacek i Jakub Maciejczak biorą udział w charytatywnym rajdzie Złombol. Do jutra, 3 lipca mają czas, żeby dotrzeć do Irlandii.

 

 

Charytatywny rajd Złombol wystartował w tym roku po raz 13. Jego uczestnicy wyruszyli w sobotę 29 czerwca sprzed katowickiego spodka. Aby ukończyć rajd, do 3 lipca uczestnicy wyprawy mają dotrzeć do Irlandii. Ekipa z Mirca jest w drodze. W poniedziałek płynęli promem z Francji do Anglii, we wtorek jadą przez Anglię, w środę planują dotrzeć do mety w Irlandii.

Aby wziąć udział w rajdzie, Adrian, Katarzyna, Ignacy i Kuba musieli zebrać minimum 2 tysiące złotych sprzedając powierzchnię reklamową swojego auta i kwotę tę wpłacić na konto Złombolu. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do domów dziecka. Dzięki nim dzieci wyjeżdżają na wycieczki, korzystają z kursów sportowych, językowych czy usamodzielniających, które pomogą znaleźć pracę dzięki podniesieniu kwalifikacji. Za pieniądze ze zbiórek organizowane są dwutygodniowe kolonie. Przez 12 lat z pomocy Złombola skorzystało 3 275 dzieci z 90 domów dziecka. Drużyna z Mirca zbierała pieniądze poprzez zbiórkę na FB, wpłaty na konto i zbiórki pieniędzy do puszek. Samochód, którym pojechali na Złombol – leciwa skoda – był prezentowany podczas Janówki w Mircu-Malcówkach.

Dobór odpowiedniego samochodu był równie ważny jak zebranie pieniędzy i wpłata ich na konto. W Złombolu mogą brać udział tylko pojazdy wyprodukowane przed 1998 rokiem, komunistycznej lub socjalistycznej produkcji lub konstrukcji. W tym roku na starcie w Katowicach stawiło się 451 załóg, które oprócz wpłaty pieniędzy muszą same pokryć koszty wyjazdu i przygotowania do wyprawy. Stąd niezwykła kreatywność załóg jeśli chodzi o wygląd pojazdów. Niektóre załogi postawiły też na nietuzinkowe stroje. Załoga z Mirca wystartowała w koszulkach Złombola, a na starcie w Katowicach aktywnie promowała gminę Mirzec. Na razie ich podróż mija bez większych niespodzianek. Skoda wprawdzie odmówiła posłuszeństwa w pobliżu Wieży Eiffla i w dalszą drogę ruszyła na lawecie, ale na szczęście okazało się, że usterka nie była groźna i łatwo dało się ją naprawić. Ekipa z Mirca zdążyła na prom z Francji do Anglii.

Trzymamy kciuki za ukończenie rajdu!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: FB Joanna Stępień


Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl