Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Wieści ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu

29.06.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia maja i czerwca.

 

 

 


Obchody Światowego Dnia Ziemi

Jak co roku uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi. Z tej okazji Małgorzata Rokita we współpracy z innymi nauczycielami zorganizowała spacer po najbliższej okolicy, by móc podziwiać uroki naszej Ziemi. Następnie wszyscy mogli odpocząć przy ognisku podczas wspólnego pieczenia kiełbasek. Na zakończenie dnia dzieci uczestniczyły w grach i zabawach - najmłodsi na placu zabaw, a starsi uczniowie na boisku szkolnym.

Dzień Mamy i Taty
23 maja rodzice naszych uczniów byli honorowymi gośćmi szkoły. Tego dnia uczniowie pod okiem swoich wychowawców przygotowali dla nich kilka niespodzianek, by podziękować im za miłość, wsparcie i trud wychowania. Klasa „0” oprócz pięknych wierszy i piosenek przygotowała również taniec z mamami. Klasy I i II podziękowały swoim rodzicom wierszem i piosenką natomiast starsze klasy przedstawiły humorystyczną scenkę na ludowo. Na spotkanie przybył prezes OSP w Trębowcu druh Sławomir Paszkowski oraz KGW „Trębolanki” z kierownikiem muzycznym Piotrem Gąsowskim, które oprócz udziału w scence umiliło śpiewem czas świętowania. Agata Mundzik reprezentująca Urząd Gminy w Mircu podziękowała za zaproszenie, złożyła również życzenia dla rodziców. Przy słodkim poczęstunku wszystkie dzieci wręczyły swoim rodzicom małe upominki.

Wycieczka do Sandomierza
29 maja uczniowie naszej szkoły wraz z rodzicami udali się na wycieczkę do malowniczego Sandomierza. Na przekór pogodzie z pełnym zapałem ruszyli na zwiedzanie najciekawszych miejsc w mieście. Pierwszym punktem na mapie wycieczki było zwiedzanie trasy podziemnej. Dzięki przewodnikowi poznali różne ciekawostki z historii Sandomierza. Kolejną atrakcją była wspinaczka na sam szczyt Bramy Opatowskiej, skąd rozpościerał się przepiękny widok na całą okolicę. Następnie wszyscy udali się do zamku. Tam mogli podziwiać wiele interesujących i barwnych wystaw, przedstawiających np. wystrój dawnych chat czy zamkowych komnat, jak również dawne sprzęty rzemieślnicze. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika na temat życia i pracy miejscowej ludności na przestrzeni wielu lat. Po chwili odpoczynku przy ciepłym obiedzie cała grupa ruszyła z rynku na wycieczkę meleksami, podczas której można było posłuchać o historii mijanych budowli lub miejsc. W Wąwozie Jadwigi każdy znalazł chwilę wytchnienia w otoczeniu pięknej przyrody. Spacer ten był uwieńczeniem naszej wycieczki. Pod czujnym okiem opiekunów: Doroty Tomkowskiej, Małgorzaty Rokity i Katarzyny Niewczas cała grupa bezpiecznie wróciła do autokaru, by udać się w drogę do Trębowca.

Spotkanie z pisarzem
7 czerwca odbyło się spotkanie z pisarzem książek dla dzieci Wiesławem Drabikiem. Przybył do nas razem z organizatorkami spotkania: Krystyną Strycharską i Krystyną Bednarczyk. Pisarz jest autorem takich  książeczek jak: „Bajka o Smoku i Kraku i o tym jak powstał Kraków”, „Awantura na podwórku”, „Łakomczucha”, „Kocie łakocie”. W czasie spotkania dzieci mogły zapoznać się z życiem i twórczością autora. Brały udział w konkursach i czytały wybrane utwory. Autor bardzo ciekawie opowiadał o swojej twórczości i zachęcał do czytania. Na zakończenie spotkania rozdał uczniom autografy i zrobił z nimi pamiątkowe zdjęcie.

„Bezpieczne wakacje”
Jak co roku tuż przed zakończeniem roku szkolnego do naszej szkoły zawitali przedstawiciele policji. Przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie letnich zabaw. Mówili jak zachowywać się w sytuacjach stanowiących zagrożenie dla naszego życia. Powtórzyli uczniom numery alarmowe, pod które należy dzwonić w niebezpiecznych sytuacjach. Podkreślili, że aby wakacje były udane, musimy pamiętać nie tylko o swoim bezpieczeństwie, ale też o bezpieczeństwie innych.

Projekt Edukacyjny „Zajęcia artystyczne i kulinarne z rodzicami”
Projekt skierowany był do uczniów klasy II. Zajęcia były realizowane przy obecności dwóch rodziców oraz nauczyciela świetlicy. Zajęcia w ramach projektu edukacyjnego prowadziła Monika Łęcka. Zadaniem każdego ucznia było stworzenie listy zakupów, instrukcji obrazkowej oraz wykonanie dowolnej potrawy. Dzieci wspólnie z rodzicami przygotowywały ozdoby artystyczne i uczyły się współpracy. Na zakończenie projektu odbyło się spotkanie integracyjne z rodzicami, podczas którego wszyscy wspólnie wykonali i skonsumowali potrawy.

Zakończenie roku szkolnego
Nadszedł upragniony czas wakacji. 19 czerwca uczniowie przybyli po świadectwa i nagrody za swoją całoroczną pracę. Całą uroczystość poprowadziła Anna Potrzeszcz. Podziękowała uczniom, rodzicom, gronu pedagogicznemu, pracownikom szkoły oraz osobom, które aktywnie uczestniczyły w życiu szkolnym za ich wkład i zaangażowanie. Następnie z pomocą Katarzyny Niewczas rozdała nagrody najwytrwalszym i najzdolniejszym uczniom oraz listy gratulacyjne dla rodziców wyróżnionych dzieci. Po części oficjalnej uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas, by otrzymać świadectwa – nagrodę za całoroczną pracę.

Foto: Urszula Gaik
Tekst: Katarzyna Niewczas, Dorota Tomkowska

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl