Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Szkolne wieści z Mirca

29.06.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W czerwcu uczniowie Szkoły Podstawowej w Mircu uczestniczyli w czterech wycieczkach.

 

 

 

Klasy IV a  oraz IV b ze Szkoły Podstawowej w Mircu 27 maja 2019r. odwiedziły Sandomierz i Krzemionki Opatowskie.
W Sandomierzu uczestnicy wycieczki obejrzeli rynek z gotycko-renesansowym ratuszem. Poznali dawne funkcje handlowe miasta, spacerując podziemną trasą turystyczną. Podziwiali panoramę nadwiślańskiego grodu z tarasu widokowego Bramy Opatowskiej. W drodze powrotnej uczniowie zatrzymali się w Krzemionkach Opatowskich, gdzie zwiedzili kopalnie krzemienia z okresu neolitu. Pełni wrażeń, z licznymi pamiątkami powrócili do Mirca.

W czerwcu obie klasy udały się z wychowawcami na spacery po Mircu w myśl powiedzenia „Cudze znać pięknie, swoje obowiązek”. Klasa IV a z wychowawczynią Anitą Staszałek przeszła po Mircu questem „Z Jadwigą i Józefem w poszukiwaniu historii”, opracowanym przez nauczycielkę Jagodę Rafalską-Kawalec oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Jagodnem. Rozwiązując ciekawe zagadki, dzieci poznały historię i najważniejsze zabytki Mirca. Pełni emocji dotarły do skarbu ukrytego w tajemniczym miejscu. Klasa IV b z wychowawczynią Iwoną Grzesik-Kleczaj podziwiała mirzeckie pomniki przyrody: wiekowy wiąz w sąsiedztwie Modrzewiowego Dworku oraz stary dąb i źródełko w Mircu Starym. Lody, które czekały na dzieci na zakończenie spacerów, były wspaniałą nagrodą i ochłodą.

Tekst i foto: Iwona Grzesik-Kleczaj, Anita Staszałek

Wycieczka do Warszawy
8 czerwca 2019 r. uczniowie klas V-VI Szkoły Podstawowej w Mircu wraz z opiekunami wybrali się na zwiedzanie stolicy. Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty na Stadionie Narodowym. Uczestnicy przeszli tak zwaną trasę piłkarską, następnie metrem udali się do Muzeum Wojska Polskiego, gdzie podziwiali tamtejsze eksponaty. Pełen wrażeń dzień zakończył się spacerem po Trakcie Królewskim, uczniowie odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza oraz Plac Zamkowy. Wszyscy w dobrych humorach wrócili do Mirca.

Tekst i foto: Tomasz Kuźdub

Zwiedzanie stolicy
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły 12 czerwca 2019 r. podziwiali uroki stolicy. Na początku zwiedzili warszawskie ZOO. Mimo panującego upału udało się zobaczyć większość najciekawszych okazów zamieszkujących stołeczny zwierzyniec. Następnie uczestnicy wycieczki udali się na Stadion Narodowy. Zwiedzanie tego nowoczesnego obiektu dostarczyło wiele emocji, zwłaszcza miłośnikom piłki nożnej. Na zakończenie uczestnicy odbyli spacer po Warszawskiej Starówce, gdzie podziwiali zabytkowe kamieniczki, Kolumnę Zygmunta oraz symbol stolicy warszawską Syrenkę. Wycieczka udała się, dzieci wróciły pełne wrażeń.

Tekst: Marta Rokita
Foto: Jadwiga Pastuszka

Berlin zdobyty…W dniach 10-11-12 czerwca uczniowie klas VII-VIII-III gimnazjum w Mircu wyjechali na wycieczkę, której celem było zwiedzanie Berlina. Pierwszym etapem wyprawy był Zamek Książ i palmiarnia z ciekawymi okazami bogatej roślinności. Nazajutrz uczniowie zwiedzali stolicę Niemiec - Berlin. Ogromne wrażenie zrobiła na nich Brama Brandenburska i Kolumna Zwycięstwa. Uczestnicy wyprawy mieli okazję zobaczyć historyczny Mur Berliński, który kiedyś dzielił Berlina Wschodni i Zachodni ze sławną Aleją Unter den Liden. Atrakcją było zwiedzanie Muzeum Pergamonu z bogatą kolekcją antycznych rzeźb. Pełni wrażeń i spełnionych obietnic wróciliśmy szczęśliwie do Mirca.

Tekst i foto: Ewa Miśkiewicz

 

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl