Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Mieszkańcy Tychowa Nowego za powiększeniem sołectwa

26.06.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Mieszkańcy Tychowa Nowego jednogłośnie opowiedzieli się w konsultacjach społecznych za powiększeniem sołectwa, a co za tym idzie – gminy Mirzec, powiatu starachowickiego oraz województwa świętokrzyskiego.

 


Konsultacje społeczne w sprawie przyłączenia do sołectwa Tychów Nowy kilku działek należących obecnie do sołectwa Seredzice, gminy Iłża, powiatu radomskiego i województwa mazowieckiego odbyły się we wtorek 25 czerwca w Klubie Wiejskim „Niwy”. Wzięło w nich 105 mieszkańców Tychowa Nowego na 769 osób uprawnionych do głosowania. Zebranych przywitał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który poinformował na jakim etapie jest procedura przyłączenia do sołectwa Tychów Nowy kilku działek sołectwa Seredzice, na których zlokalizowane są ujęcie wody „Trębowiec” oraz blok mieszkalny. Obecni na konsultacjach otrzymali ankiety, które po wypełnieniu trafiły do komisji skrutacyjnej. Protokół z głosowania odczytała przewodnicząca komisji skrutacyjnej Aneta Borowska. Za zmianą granic sołectwa byli wszyscy obecni na zebraniu.

Z pomysłem przyłączenia się do gminy Mirzec wyszli mieszkańcy bloku koło ujęcia wody „Trębowiec”, dla których miejsce zamieszkania powoduje utrudnienia w załatwianiu spraw urzędowych czy wizyt w przychodniach. Mieszkańcy wraz z radnym z Tychowa Nowego Sylwestrem Spadłą wystosowali prośbę o włączenie bloku do gminy Mirzec. Pomysł uzyskał poparcie gminy Mirzec oraz Lasów Państwowych. Teraz ma także poparcie mieszkańców Tychowa Nowego.

To jednak dopiero początek długiej procedury. Kolejne czynności przewidują podjęcie stosownych uchwał przez rady gmin w Mircu oraz Iłży, zaciągnięcie opinii Rady Gminy w Iłży po konsultacjach przeprowadzonych z mieszkańcami Seredzic, zaciągnięcie opinii rad powiatów starachowickiego i radomskiego, zaciągnięcie opinii sejmików wojewódzkich świętokrzyskiego i mazowieckiego, zaciągnięcie opinii wojewody mazowieckiego i świętokrzyskiego. Decyzję o zmianach granic podejmuje w formie rozporządzenia Rada Ministrów.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl