Poniedziałek, 20 stycznia 2020
imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Strona główna

Prawie jak w Opolu. Część artystyczna festynu "Wspólnie Powitajmy Lato 2019"

17.06.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

Podsumowanie eko konkursu i występy młodych artystów z gminy Mirzec zakończyły festyn „Wspólnie Powitajmy Lato 2019”.

 

 

 

Po zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i III Ogólnopolskim Biegu po Ziemi Mirzeckiej wójt Mirosław Seweryn wręczył nagrody laureatom konkursu plastycznego „Jestem eko. Nie wytwarzam, więc nie śmiecę”. Konkurs przeprowadzony został w maju i był adresowany do uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjum.

Laureaci
Klasy 0-IV
1. Katarzyna Nowak ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie
2. Jakub Nosowicz ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym
3. Lena Strycharska z Przedszkola Publicznego w Mircu

Klasy V-VIII i gimnazjum
1. Maciej Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie
2. Patrycja Stasiak ze Szkoły Podstawowej w Gadce
3. Maria Bonio ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie

Ostatnią częścią bogatej w wydarzenia niedzieli 16 czerwca 2019r. były wokalne popisy młodzieży.

Jako pierwszy wystąpił zespół wokalno-instrumentalny działający przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec w składzie: Aleksandra Stępień, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź, Lena Spadło, Aleksandra Stompor, Oliwia Dolega, Oliwia Pisarska, Laura Nobis i Karolina Niewczas. Po nim publiczność bawiły „Śpiewające Chochliki” oraz ich solistki Ada Stompór i Amelia Ślawska. Następnie zaśpiewała 104 Artystyczna Drużyna Harcerska działająca przy mirzeckim domu kultury oraz Szkole Podstawowej w Mircu. Po harcerkach zaśpiewały solistki: Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź i Karolina Niewczas, które na co dzień uczęszczają do Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym, a trenują w mirzeckim domu kultury, po czym zaprezentował się zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Mircu, po nim zaś solistki BiOKGM w Mircu Wioletta Kwapisz i Aleksandra Stompor. Z kolei układ taneczny przygotowały dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Mircu (choreografia Weronika Zając), a następnie zaśpiewały ich szkolne koleżanki: Lena Spadło i Aleksandra Stępień. Festyn zakończyły gimnazjalny zespół wokalny (Maja i Emilia Piętakówny, Monika Duś, Zuzanna Surdy) oraz zespół „Happy”. Oprócz „Śpiewających Chochlików” , które prowadzi Iwona Seweryn, pozostałą młodzież do występów przygotowali Małgorzata i Piotr Spadłowie.

Festynowi towarzyszyły rodzinne gry i zabawy na świeżym powietrzu, malowanie buziek, dmuchana ściana wspinaczkowa, dmuchany ring, stanowiska z łukami, rękodziełem, balonami i mała gastronomia. Uczestników imprezy chłodziło wodą smaczną jak nigdy Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Starachowicach, a policjanci z Posterunku Policji w Mircu przeprowadzili wśród dzieci konkurs pod nazwą „Bezpieczne wakacje” i umożliwili chętnym spojrzenie na świat przez okulary symulujące stan upojenia alkoholowego. Była to przestroga, by nie nadużywać trunków rozpalających.
Część artystyczną poprowadziła Iwona Seweryn.

Organizatorami niedzielnego festynu byli: Wójt Gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Biblioteka i Ośrodek Kultury Gminy Mirzec przy współpracy z Mirzeckim Towarzystwem Sportowym „Leonard” i Osińskim Stowarzyszeniem Pasjonatów Rękodzieła „Kuźnia arcydzieł”. Patronem honorowym wydarzenia był Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski.

Relacja video z powitania lata w Mircu - autor: Tomasz Ciok

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl