Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Wieści z mirzeckiego przedszkola

14.06.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Maj obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w życiu mirzeckich przedszkolaków.

 

 

 


W królestwie książek

8 maja grupa „Biedronki” wraz z wychowawczyniami udała się z wycieczką do Biblioteki Publicznej w Mircu. Przedszkolaki zwiedziły pomieszczenia biblioteczne oraz ich wyposażenie, poznały charakter pracy bibliotekarki oraz rolę placówki w życiu kulturalnym. Tydzień później grupa dzieci 6-letnich gościła panią Barbarę Strycharską - bibliotekarkę wyżej wymienionej placówki, która uświadomiła najmłodszym rolę książki w życiu człowieka. Na koniec  starszaki z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki czytanej przez gościa i obiecały, że będą  często odwiedzać bibliotekę.


Teatrzyk w przedszkolu
9 maja przedszkole odwiedzili aktorzy Teatru „Magik” z Bielska Białej, prezentując przedstawienie „ Plastusiowy Pamiętnik”. Niezwykle barwne i zwariowane przygody małego plastelinowego ludka i jego przyjaciół zachwyciły młodych widzów. Spotkanie z aktorami było nie tylko wspaniałym przeżyciem estetycznym, ale również okazją do pogłębienia wiedzy związanej z przekazem teatralnym w najlepszy z możliwych sposobów – poprzez doświadczenie. Zachwycone przedszkolaki podziękowały aktorom gromkimi brawami.


Mistrzowie Dobrych Manier
W minionym miesiącu 5-latki z grupy „Pszczółki” wzięły udział w ciekawych zajęciach w ramach ogólnopolskiego projektu „Akademia Dobrych Manier”. Celem akcji było propagowanie wśród dzieci w wieku przedszkolnym ogólnej wiedzy na temat zasad i umiejętności kulturalnego zachowania oraz powszechnie obowiązujących zwrotów grzecznościowych a także kształtowanie postaw w duchu zrozumienia, szacunku do siebie i innych. Wszyscy uczestnicy projektu zostali mistrzami dobrych manier.


Kosmiczna podróż
20 maja dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium „Mój kosmos”. Zajęcia poprzedziło spotkanie z astronomem, który przybliżył najmłodszym warunki panujące w kosmosie oraz historię podróży kosmicznych. Pokaz odbywał się w specjalnej kapsule o kształcie kuli, która dawała wrażenie przestrzeni kosmicznej. Przedszkolaki odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu. Poznały również zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem Słońca i deszczem meteorytów. Pokaz dostarczył wszystkim maluchom wiele niezapomnianych wrażeń.


Warsztaty plastyczne
Kolejny raz przedszkolaki z grup „Biedronki” i „Pszczółki” udały się do miejscowego domu kultury, gdzie uczestniczyły w warsztatach plastycznych. Działo się to 21 i 23 maja. Dzieci pod czujnym okiem Justyny Swat i Oli Krakowiak wykonały samodzielnie niespodziankę dla swoich mam z okazji ich święta, wykazując się przy tym pomysłowością, dużą wyobraźnią twórczą. Serdecznie dziękujemy paniom Justynie i Oli za cenne uwagi i wskazówki, dzięki którym przedszkolakom udało się stworzyć wspaniałe prace plastyczne.


Dzień Sportu
27 i 28 maja dzieci z grup „Biedronki i „Krasnoludki” wzięły udział w zawodach sportowych zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. Tym razem zawody odbyły się na orliku. Zawodnicy wzięli udział w wielu konkurencjach, ćwicząc szybkość, zwinność, celność, sprawne pokonywanie przeszkód. Doskonaliły współpracę w grupach oraz radzenie sobie z przegraną. Na koniec zwycięzcy otrzymali należne gratulacje, pamiątkowe medale oraz dyplomy. Sportowe zmagania dostarczyły dzieciom wiele radości i satysfakcji z sukcesów. Nad przebiegiem i organizacją zawodów w grupie starszaków czuwały Małgorzata Rokita i Halina Sobczyk, zaś w grupie 4-latków Regina Stachowicz oraz Ewelina Maleta. Dzieci z pozostałych grup przedszkolnych uczestniczyły w zajęciach ruchowych na przedszkolnym placu zabaw.

Przedszkolaki dla mam
Wiele miłych niespodzianek sprawiły swoim mamom przedszkolaki z okazji Dnia Matki, bowiem 30 i 31 maja w przedszkolu odbyła się uroczystość, na którą przybyły zaproszone mamy. Na wstępie dyrektor przedszkola Renata Koriat złożyła wszystkim mamom życzenia z okazji ich święta, po czym rozpoczął się występ artystyczny w wykonaniu najmłodszych. Dzieci ze wszystkich grup wiekowych zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne w bogatym programie artystycznym.  Były życzenia, upominki, całusy oraz wspólny poczęstunek. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym, dzięki którym uroczystość miała niezwykle słodki charakter.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Maleta

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl