Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Seniorzy dzieciom. Dzień Dziecka w przedszkolu

04.06.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Świetną niespodziankę sprawili dzieciom z Przedszkola Publicznego w Mircu seniorzy z Klubu Seniora +. Z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla nich zabawne i pouczające przedstawienie.

 

 


Seniorzy w roli aktorów zadebiutowali 3 czerwca. Najpierw zagrali przed widownią złożoną z uczniów klas I – III Szkoły Podstawowej w Mircu, a następnie przed przedszkolakami. Występ dla przedszkolaków był rewanżem za przedstawienie, które z okazji Dnia Babci i Dziadka zaprezentowali seniorom przedszkolacy.

Seniorzy wcielili się w rolę uczniów, którzy opowiadają nauczycielce, kim chcieliby zostać w przyszłości. Przed widzami, wśród których był wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Grażyna Potrzeszcz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, zaprezentowali się: policjant, strażak, ogrodnik, fryzjerki, lekarz, pielęgniarka, piosenkarka. Występ zakończył wspólny taniec seniorów i przedszkolaków, po czym Anna Kawalec, koordynatorka Klubu Senior+ i autorka scenariusza przedstawienia, przekazała na ręce dyrektor przedszkola Renaty Koriat obrazek wykonany przez Tadeusza Ślawskiego z Klubu Senior +. Dzieci rozdały babciom i dziadkom wykonane przez siebie laurki w kształcie serc, a seniorzy poczęstowali małych widzów soczkami pomarańczowymi.

Za przedstawienie, które przykuło uwagę bardzo wymagających widzów, podziękowała dyrektor przedszkola Renata Koriat. Seniorzy odebrali także gratulacje za świetny występ od wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna. Wójt także nie zapomniał o święcie dzieci. Przedszkolacy z przedszkoli w Mircu i Jagodnem otrzymali od niego słodkie niespodzianki.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl