Sobota, 18 stycznia 2020
imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

Strona główna

Gmina Mirzec na Jarmarku u Starzecha

03.06.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

Znakomicie zaprezentowała się gmina Mirzec na Jarmarku u Starzecha.

 

 

 

Starachowicki Jarmark u Starzecha przyciągnął 1 czerwca br. wyjątkowo liczną publiczność. Wspaniała pogoda, Dzień Dziecka i liczne atrakcje przygotowane przez organizatorów dwudziestej, jubileuszowej imprezy powodowały, że na teren Muzeum Przyrody i Techniki ciągnęły tłumy ludzi, przed którymi prezentowały się gminy naszego powiatu.

Drużyny Starachowic, Pawłowa, Wąchocka, Brodów i Mirca rywalizowały w turnieju gmin. Składało się nań 4 konkurencje: rzut surowym jajkiem w parach na czas, rzut lotką do celu, przeciąganie liny i test wiedzy o powiecie starachowickim.

Niezwykłe serce do walki wykazali reprezentanci gminy Mirzec: Anna Dudek, Małgorzata Rokita, Marcin Driański, Szczepan Piątek, Paweł Staszałek i Przemysław Strabanik. W przeciąganiu liny nie mieli sobie równych już drugi rok z rzędu. Równie dobrze wypadli w pozostałych konkurencjach, co dało im w sumie pierwsze miejsce i główną wygraną w postaci statuetki Starzecha.

Kilka minut po turnieju na scenie pojawili się duzi i mali mieszkańcy Trębowca, by zaprezentować herb gminy Mirzec za pomocą historycznego miniprzedstawienia, w którym nie zabrakło mirzeckiej gwary, humoru i piosenki. Autorką scenariusza i główną reżyserką była dyrektor Szkoły Podstawowej w Trębowcu Krystyna Tomkowska, ale jak powiedziała reżyserowali i pomagali wszyscy biorący udział w barwnej i pomysłowej prezentacji: członkinie KGW „Trębolanki” z Piotrem Gąsowskim, członkowie OSP w Trębowcu z prezesem Sławomirem Paszkowskim, radny Stanisław Seweryn, uczniowie, nauczyciele i liczna rzesza rodziców, co w sumie pozwala stwierdzić, że gminę Mirzec pojechał do Starachowic prezentować cały Trębowiec, za co zebrał zasłużone brawa i słowa licznych pochwał.

Na regionalnym stoisku gospodynie z Osin w asyście sołtysa Roma Stompora prezentowały wszystko co najlepsze w w mirzeckiej kuchni. Po ich wypieki i znakomitą kapustę z grochem ustawiła się kolejka chętnych do degustacji nieba w gębie.

Następny Jarmark u Starzecha za rok.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl