Wtorek, 26 maja 2020
imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Strona główna

Podniośle i uroczyście. Dzień Samorządu w szkole w Małyszynie

29.05.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Ogromne brawa zebrali młodzi aktorzy ze Szkoły Podstawowej im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie za przedstawienie przygotowane z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego.

 

 

Społeczność szkolna z Małyszyna jak co roku zaprosiła przedstawicieli władz samorządowych z gminy Mirzec na gminne obchody Dnia Samorządu Terytorialnego. Zaproszenie przyjęli wójt gminy Mirosław Seweryn, Anna Kawalec, przewodnicząca Komisji zdrowia, oświaty i kultury Rady Gminy w Mircu, Dorota Szot, główna księgowa Centrum Usług Wspólnych, Agnieszka Idzik – Napiórkowska, wiceprzewodnicząca Rady Gminy w Mircu i radna z Małyszyna, Ryszard Nowak, radny Rady Powiatu w Starachowicach z Małyszyna oraz Kazimierz Kozieł, radny Rady Gminy w Mircu, przedstawiciel sołectwa Małyszyn oraz sołtys sołectwa Małyszyn Iwona Stępień. W uroczystości wzięli udział także rodzice uczniów oraz cała społeczność szkolna.

Gości przywitała dyrektor szkoły Katarzyna Rychlik, która podziękowała samorządowcom za przybycie oraz poprosiła wójta gminy Mirosława Seweryna o wręczenie stypendiów uzdolnionym uczniom, którzy w roku szkolnym 2018/2019 osiągnęli świetne wyniki w nauce i odnieśli sukcesy pozaszkolne. Stypendia otrzymali: Martyna Rokita, uczennica klasy V, Maciej Borcuch, Julia Niewczas, Piotr Franczyk i Daniel Gizan – uczniowie klasy VI, Paulina Śpiewak, Aleksandra Surdy i Maciej Kozieł – uczniowie klasy VII oraz Mateusz Parszewski i Wiktoria Wąsik – uczniowie klasy VIII. Listy gratulacyjne z rąk wójta Mirosława Seweryna i dyrektor Katarzyny Rychlik otrzymali rodzice zdolnych uczniów.

Uczniowie klas III oraz V – VIII, przygotowani przez Agnieszkę Franczyk i Bożenę Zielińską  przedstawili poruszający program artystyczny, w którym nawiązali do przypadającej w 2019 roku 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W występie podkreślali piękno rodzinnej ziemi, przywiązanie do tradycji i fundamentalnych wartości oraz podziękowali pracownikom samorządowym za pracę na rzecz lokalnej społeczności. Za życzenia dziękowali: wójt Mirosław Seweryn, radni Agnieszka Idzik – Napiórkowska i Kazimierz Kozieł oraz Anna Kawalec, przewodnicząca Komisji zdrowia, oświaty i kultury Rady Gminy w Mircu.  Wójt Mirosław Seweryn podziękował gronu pedagogicznemu za przekazywanie patriotycznych postaw oraz przekazał książki do szkolnej biblioteki. Od radnych Agnieszki Idzik – Napiórkowskiej i Kazimierza Kozła uczniowie otrzymali zestaw gier edukacyjnych, natomiast Anna Kawalec zaprosiła uczniów do wzięcia udziału w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej, który odbędzie się 1 września w amfiteatrze w Mircu.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl