Poniedziałek, 25 maja 2020
imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Strona główna

Listy gratulacyjne od ministra MSWiA dla gminy Mirzec

22.05.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn odebrał listy potwierdzające otrzymanie dofinansowań z programu „Razem Bezpieczniej” z rąk wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego.

 


Spotkanie przedstawicieli samorządów oraz stowarzyszeń z całej Polski, które otrzymały dofinansowania, odbyło się we wtorek w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Wiceminister Jarosław Zieliński gratulował przedstawicielom zaproszonych podmiotów dobrze napisanych projektów. Podkreślił, że dbałość o bezpieczeństwo to jedna z najważniejszych wartości, która mobilizuje do współpracy społeczności lokalne. W tym roku na Program ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2018 -2020 przeznaczonych zostało prawie 6 milionów złotych. Pieniądze pozwolą na zrealizowanie 104 projektów (spośród 319 wniosków zgłoszonych z całej Polski) dotyczących modernizacji przejść dla pieszych, bezpieczeństwa w ruch drogowym, bezpieczeństwa rowerzystów, spędzania wolnego czasu czy przeciwdziałania uzależnieniu młodzieży od narkotyków, dopalaczy i telefonów komórkowych.

Gmina Mirzec, jako jedna z niewielu, otrzymała dwa listy dotyczące dofinansowania do realizacji dwóch projektów. Są to „Bezpieczeństwo pieszych w sołectwie Trębowiec” oraz „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych”. Na pierwszy projekt gmina Mirzec otrzyma 50 000 złotych. Projekt zakłada budowę aktywnego przejścia dla pieszych oraz modernizację oznakowania pionowego na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z drogą gminną w Trębowcu. Dodatkowo planowane jest przeprowadzenie spotkań informacyjnych, instruktażu dla dzieci, młodzieży i dorosłych oraz szkoleń z pomocy przedmedycznej dla rolników.

Gmina będzie też realizować projekt „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na drogach gminnych”. Wysokość dofinansowania wyniosła 25 000 złotych. W ramach projektu na czterech drogach gminnych (Małyszyn – Krzewa, Mirzec Stara Wieś, Gadka Majorat i Poddąbrowa – Langiewicza – Malcówki) zamontowane zostaną bariery energochłonne w miejscach szczególnie niebezpiecznych. Miejsca te zostaną doświetlone, dodatkowo ustawione zostaną barierki ochronne z oznakowaniem. Przeprowadzone zostaną też działania edukacyjne w szkołach na terenie gminy Mirzec.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl