Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Przedszkolaki ratują świat

06.03.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Dzieci z przedszkola w Mircu przyłączyły się do akcji przebiegającej pod hasłem: "Ratuj konie- zbieraj makulaturę", by wspólnie ratować środowisko.

 

 

Przedszkolaki z Mirca popierają akcję propagowaną przez uczennice miejscowej szkoły podstawowej, mają bowiem świadomość pozytywnego wpływania na przyszłe losy naszej planety. We wszystkich grupach przedszkolnych uzbierano dużą ilość niepotrzebnego papieru, przyczyniając się do oczyszczenia środowiska, wtórnego wykorzystania makulatury i jednocześnie ratowania koni.

Udział w powyższym przedsięwzięciu to dla najmłodszych dobra lekcja z zakresu edukacji ekologicznej, która miejmy nadzieję zaowocuje w przyszłości, bowiem ,,zielona planeta", na której żyjemy woła o pomoc. Szkodzą jej skutki rozwoju techniki, ale i śmieci zasypujące ją powoli. Dlatego właśnie dzieci z przedszkola uczą się o nią dbać. Powyższa akcja trwa już w przedszkolu od kilku tygodni i zyskała wielu zwolenników. Do tej pory najwięcej makulatury zgromadzili: Olek Sikora, Marcel Rokita z grupy ,,Krasnoludków", Gabryś Sołtykiewicz, Wiktoria Pawlik z grupy ,,Biedronek" oraz Filip Strzelec i Olaf Serafin z grupy ,,Pszczółek". Rekordziści zasługują na szczególne uznanie. Podziękowania należą się też rodzicom wszystkich przedszkolaków, którzy chętnie zaangażowali się w zbiórkę niepotrzebnego papieru. Zainteresowanych informujemy, że nasza akcja jeszcze trwa i nadal można w niej uczestniczyć.

Pozytywnym elementem akcji jest przypomnienie również dorosłym, jak ważna jest czystość choćby najbliższego otoczenia i jak bardzo mogą wpłynąć oni na kształtowanie świadomości ekologicznej swoich dzieci. Może kiedyś znikną niepotrzebne śmieci z poboczy dróg, lasów i innych pięknych zakątków naszej gminy. Tak będzie, jeśli wszyscy zadbamy o środowisko, w którym żyjemy.
Tekst: Regina Stachowicz
Fot: Wioletta Cioroch

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl