Wtorek, 26 maja 2020
imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny

Strona główna

Występ siatkarzy z Mirca na szóstkę

10.05.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Rewelacyjna postawa chłopców z Mirca w Finale Mistrzostw Polski w kategorii młodzików. Finały odbyły się w Krośnie Odrzańskim w dniach od 3 do 5 maja.

 

 

Dla młodych siatkarzy z Mirca dojście do Finału Mistrzostwo Polski w piłce siatkowej było ogromnym sukcesem. Siatkarze znaleźli się w grupie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce w kategorii młodzików.

Apetyt rósł w miarę jedzenia. W decydującym meczu o wejście do najlepszej czwórki turnieju chłopcy przegrali z późniejszym wicemistrzem Polski zespołem Chemik Bydgoszcz w tie-breaku 1:2. W meczu o piąte miejsce załamani ulegli ekipie ze Starogardu Gdańskiego również 1:2 zajmując ostatecznie 6 miejsce w Polsce.

Szóste miejsce w tak prestiżowych zmaganiach to ogromny sukces świętokrzyskiej siatkówki. Zadowolenia nie kryje trener siatkarzy Przemysław Strabanik, tym bardziej w drużynie czterech chłopców z podstawowego składu to zawodnicy o rok młodsi od kolegów. Za rok mogą sprawić miłą niespodziankę.

Zawody rangi Mistrzostw Polski zrobiły na zawodnikach ogromne wrażenie. Odegranie hymnu Polski, transmisje internetowe, mecze przy pełnej widowni, profesjonalna oprawa sędziowska, profesjonalne wykładziny siatkarskie, dzieci do podawania piłek czy statystyki robione dla każdego zawodnika sprawiły, że zawodnicy czuli się jak prawdziwe gwiazdy piłki siatkowej. Jak mówili, takiej imprezy na pewno na długo nie zapomną.

Zespół Plas Kielce, drużyny, której trzon stanowią siatkarze z gminy Mirzec, wystąpił w składzie: Gabriel Lewandowski, Igor Serafin, Maciej Piątek, Kacper Matysek, Maciej Stompor, Krystian Sobieraj, Maksymilian Wiśnios, Adam Rafalik, Wojciech Nowak, Mateusz Jańczyk, Sebastian Wywrocki i Mikołaj Kubik.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Zbigniew Serafin

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl