Wtorek, 2 czerwca 2020
imieniny: Erazma, Marianny, Marzanny

Strona główna

Karta Seniora dla mieszkańców gminy Mirzec

08.05.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Seniorzy z gminy Mirzec mogą już korzystać ze zniżek oferowanych dla posiadaczy „Starachowickiej Karty Seniora 60+” we wszystkich gminach powiatu starachowickiego.

 

 


Możliwość korzystania ze zniżek daje porozumienie, jakie wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn  oraz włodarze pozostałych samorządów w powiecie starachowickim podpisali z prezydentem Starachowic Markiem Materkiem. W podpisaniu porozumienia uczestniczyli także starosta starachowicki Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski, burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela oraz wójt gminy Pawłów Marek Wojtas. Do programu dołączyła także gmina Brody.

Na mocy porozumienia gminy powiatu i powiat starachowicki dołączają do programu „Starachowickiej Karty Seniora 60+”. Dzięki temu mieszkańcy gmin Mirzec, Wąchock, Pawłów i Brody będą mogli korzystać ze zniżek oferowanych przez firmy i instytucje, które już są partnerami projektu oraz tych, które dopiero do programu dołączają. Co ważne, porozumienie daje posiadaczom „Karty Seniora” prawo do rabatów w firmach i instytucjach w ościennych gminach naszego powiatu. W Starachowicach, gdzie program wystartował w 2016 roku, partnerami projektu jest 79 firm i instytucji nie tylko ze Starachowic, ale też całego kraju z różnorodnych branż. Są wśród nich sanatoria, ośrodki wypoczynkowe, punkty odnowy biologicznej, punkty gastronomiczne czy kosmetyczne. Powiat starachowicki natomiast proponuje zniżki na zwiedzanie Muzeum Przyrody i Techniki oraz przejazd kolejką wąskotorową.

Ze strony gminy Mirzec do programu dołączyło już kilka firm. Są to:

- „Gold Hair” Salon Fryzjerski Marzena Sikora – 10%;
- „Zakład fryzjerski „Michalina Borek – 2%;
- Pracownia Krawiecka „Nika” Monika Dąbrowska – Zając – od 5% do 10%;
- Delikatesy „Wiga” Jadwiga Barwin – 5% (z wyłączaniem papierosów, alkoholu, doładowań do telefonów i towarów z gazetki promocyjnej)
- „Pracownia florystyczna” Ewa Bodera – 10%;
- „Pracownia florystyczno - upominkowa ART - Dekor” Katarzyna Jałocha – 5%;
- gmina Mirzec – wynajem sal w szkołach na uroczystości senioralne – 20%.

„Starachowicka Karta Seniora 60+” jest bezpłatna. Można otrzymać ją w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Mircu. Jest to karta imienna, numerowana, bezterminowa. Wydawana jest na podstawie pisemnego wniosku wypełnionego po okazaniu dowodu tożsamości. Jej wydanie – po złożeniu i weryfikacji - trwa kilka minut. Wraz z kartą senior otrzyma wykaz ulg i rabatów dla posiadaczy karty.

Wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn w imieniu samorządowców podziękował za możliwość podpisania porozumienia.

- Seniorzy z gminy Mirzec i innych gmin będą mogli korzystać z usług firm poza swoją gminą, a wiemy, że oferta, którą do zaoferowania mają mniejsze gminy jest uboższa niż oferta ze Starachowic. W gminie Mirzec obecnie do programu dołączyło już kilka firm. Mam nadzieję, że z biegiem czasu będzie ich coraz więcej – powiedział wójt Mirosław Seweryn.

Tekst i foto Urząd Gminy w Mircu

Wykaz partnerów Starachowickiej Karty Seniora 60+

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl