Wtorek, 28 stycznia 2020
imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

Strona główna

Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w szkołach gminy Mirzec

06.05.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W szkołach gminy Mirzec uczczono Święto Narodowe Trzeciego Maja.

 

 

 

Jagodne
W przeddzień świąt 1, 2 i 3 maja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Jagodnem odbył się apel pt. „Polska Majówka”. Uczniowie klas IV-VIII przypomnieli historie majowych świąt i ich rolę w integracji oraz budowaniu tożsamości narodowej Polaków. Uczestnicy recytowali podniosłe wiersze, m. in. fragment „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza i „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Uwieńczeniem apelu były prezentacje polskich tańców narodowych. Program został przygotowany przez Wiesława Działak, Małgorzatę Przygodę, Sylwię Koriat i Anetę Płusę.

Tekst i foto: Aneta Płusa

Mirzec
30 kwietnia 2019r. w Szkole Podstawowej w Mircu odbył się apel upamiętniający uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791 roku.  Na początku uroczystości po wprowadzeniu pocztów sztandarowych społeczność uczniowska odśpiewała hymn państwowy. Uczniowie klasy VI przedstawili montaż słowno- muzyczny  o charakterze patriotycznym. Przebrani w stroje z epoki  przypomnieli  wybrane wydarzenia naszej ojczyzny. Chór szkolny  uświetnił występ odśpiewaniem  patriotycznych pieśni. Tradycyjnie uczniowie i nauczyciele uczcili to święto, przypinając sobie biało-czerwone kotyliony.  Przy okazji uroczystości pani dyrektor Alicja Raczyńska skierowała patriotyczne przesłanie do wszystkich uczniów. Nad przebiegiem uroczystości czuwali Iwona Grzesik-Kleczaj, Tomasz Kuźdub i Ewa Miśkiewicz. O oprawę muzyczną zadbała Małgorzata Rokita.  Dorota Zagajna czuwała nad doniosłością uroczystości podczas wprowadzania pocztów sztandarowych, natomiast piękną dekorację przygotowała  Anna Kawalec.

Na zakończenie uroczystości wręczono nagrody uczestnikom Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Krąg”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” w Warszawie. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych klas V, VI, VII oraz gimnazjów i szkół średnich. W tym roku odbyła się już XVIII Edycja Konkursu „Krąg”, w której wzięło udział 14 osób. Zadaniem uczniów biorących udział w konkursie było wykonanie pracy albumowej na temat „Sławni Polacy - naukowcy i odkrywcy”, uczniowie pracowali pod kierunkiem pani Iwony Grzesik- Kleczaj.

Spośród wysłanych na konkurs prac bardzo dobry wynik w konkursie oraz nagrodę książkową zdobyła Klaudia Ostrowska uczennica klasy VII b. Wyróżnienia zdobyli uczniowie: Aleksander  Cioroch z kl. V a, Paweł Celuch z kl. V b, Marcelina Młudzińska z kl.VI, Maja Małek z kl. VI, Paulina Gralec  z kl. VI, Krzysztof Kosterna z kl. VI, Dominika Rokita z kl. VII b, Weronika Michałków z kl. VIII. Dyplomy uznania otrzymali: Piotr Słomiński z kl. V a, Małgorzata Łodej z kl. VIII, Klaudia Jędrasek z kl. VIII, Kinga Jaśkiewicz z kl. VIII, Weronika Zając z kl. VIII.

Tekst Anita Staszałek, Iwona Grzesik-Kleczaj
Foto: Tomasz Kuźdub

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl