Niedziela, 23 lutego 2020
imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Strona główna

Z sukcesami na wojewódzkim etapie turnieju

25.04.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Daniel Gizan i Maciej Kozieł, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Eugenii Staniewskiej w Małyszynie reprezentowali powiat starachowicki podczas wojewódzkich eliminacji XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 


Eliminacje wojewódzkie odbyły się 24 kwietnia w Kielcach. O miejsce w finale ogólnopolskim walczyli najlepsi w swoich grupach wiekowych z poszczególnych powiatów województwa świętokrzyskiego. Powiat starachowicki w grupie uczniów klas I – VI szkół podstawowych reprezentował Daniel Gizan. Maciej Kozieł reprezentował powiat w grupie uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz klas III gimnazjalnych. W eliminacjach wojewódzkich rywalizujący najpierw pisali test, po którym najlepsi zostali zakwalifikowani do etapu ustnego. Daniel Gizan w swojej grupie wiekowej po etapie ustnym zajął trzecie miejsce w województwie.

- Moim zdaniem pytania testowe były łatwiejsze niż pytania na etapie ustnym. W dodatku na etapie ustnym po wylosowaniu pytań trzeba było odpowiadać do mikrofonu w obecności wszystkich biorących udział w konkursie. Było trochę stresu, ale mnie nie zjadł – powiedział Daniel Gizan – Jestem bardzo zadowolony z mojego wyniku, chociaż trochę żałuję, że nie zdobyłem pierwszego albo drugiego miejsca i nie udało mi się dostać do etapu ogólnopolskiego turnieju.

Maciej Kozieł, najmłodszy w swojej grupie wiekowej, w tym roku nie dostał się do etapu ustnego. W zeszłym roku, kiedy startował w młodszej grupie wiekowej, zdobył pierwsze miejsce w województwie i reprezentował świętokrzyskie na etapie ogólnopolskim konkursu.

- Jestem bardzo dumna z obu uczniów. Są wzorami do naśladowania dla kolegów. Obydwaj bardzo dobrze się uczą, na półrocze mieli średnie 5,8. Obydwaj mają różnorodne zainteresowania pozaszkolne, które doskonale łączą z obowiązkami szkolnymi. Ich sukcesy to wynik ciężkiej pracy, zaangażowania nauczycieli i wsparcia rodzin – chwali Daniela i Macieja dyrektor Szkoły Podstawowej w Małyszynie Katarzyna Rychlik.

- Serdecznie gratuluję obydwu uczniom ogromnej wiedzy i zapału do jej zdobywania. Cieszę się, że po raz kolejny uczniowie z gminy Mirzec reprezentowali nie tylko naszą gminę ale też powiat starachowicki w wojewódzkim etapie konkursu. Tak trzymać – powiedział wójt gminy Mirosław Seweryn.

Obaj chłopcy planują w przyszłym roku znów spróbować swoich sił w turnieju pożarniczym. Już dziś trzymamy kciuki i życzymy im powodzenia.

Tekst i foto główne: Urząd Gminy w Mircu

Zdjęcia w galerii: Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl