Środa, 22 stycznia 2020
imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Strona główna

Wieści z mirzeckiego przedszkola

25.04.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Konkurs recytatorski, nadejście wiosny, wizyta w szkole podstawowej i robienie palm to najważniejsze wydarzenia  ostatnich dwóch miesięcy w mirzeckim przedszkolu.

 

 

Pierwszy dzień wiosny
W pierwszym dniu kalendarzowej wiosny 21 marca zgodnie z tradycją mirzeckie przedszkolaki pożegnały zimę, a powitały wiosnę. Tego dnia dzieci ze wszystkich grup wiekowych wraz z wychowawczyniami oraz paniami z miejscowego KGW udały się z Marzanną nad pobliski staw. Słomianą kukłę wrzucono do wody i po chwili oczom najmłodszych ukazała się długo oczekiwana przez nich Pani Wiosna. Dalsza część uroczystości miała miejsce w sali rekreacyjnej przedszkola, gdzie najmłodsi przywitali nową porę roku wierszem i piosenką, po czym wszyscy ruszyli do wiosennego tańca. Nie obyło się również bez niespodzianek dla dzieci, bowiem Pani Wiosna przybyła do nich z koszem słodyczy. Dziękujemy przedstawicielkom mirzeckiego KGW za pomoc w organizacji uroczystości.

Wycieczka do szkoły
22 marca najstarsze przedszkolaki przybyły do miejscowej szkoły podstawowej jako zaproszeni goście, by poznać miejsce swojej dalszej edukacji. Serdecznie powitała je dyrektor szkoły Alicja Raczyńska, przedstawiając im plan zwiedzania budynku szkolnego. W towarzystwie swojej przyszłej wychowawczyni 6-latki zwiedziły salę informatyczną, salę lekcyjną, gabinet dyrektora, sekretariat. Mieli również okazję poznać możliwości korzystania z tablicy interaktywnej. Największą radość starszakom dostarczyły zabawy ruchowe na hali sportowej. Na pamiątkę miłego spotkania dyrektor Alicja Raczyńska obdarowała wszystkich uczestników wycieczki upominkami i zaprosiła do szkoły po wakacjach.

Kochają swoją ojczyznę
Przedszkolaki kolejny raz wzięły udział w Powiatowym Konkursie Pieśni i Poezji Patriotycznej „Kocham Moją Ojczyznę”, który odbył się 20 marca w Starachowickim Centrum Kultury. Organizatorem konkursu była Akcja Katolicka Parafii N.S.J. w Starachowicach. Tym razem dzieci z najstarszej grupy wiekowej przygotowały się do części recytatorskiej. Oprócz tekstu „Mazurka Dąbrowskiego” recytowały również wiersze. Najmłodsi zdobyli cenne doświadczenia oraz pamiątkowe dyplomy. Dzieci do konkursu przygotowała Jadwiga Dudek.

Warsztaty plastyczne
Przed Świętami Wielkanocnymi, poznając tradycje z nimi związane, przedszkolaki wzięły udział w warsztatach rękodzieła artystycznego z udziałem pań z mirzeckiego KGW,  które przybliżyły im prosty sposób wykonania palmy wielkanocnej. „ Jagódki” oraz „Krasnoludki” poradziły sobie doskonale, korzystając z dokładnej instrukcji prowadzących, wykorzystując własną inwencję twórczą. Udział w warsztatach sprzyjał doskonaleniu sprawności manualnej u dzieci, miał również olbrzymi wpływ na rozwijanie ich zdolności plastycznych. Serdecznie dziękujemy aktywnym członkiniom KGW, dzięki którym najmłodsi poczuli się prawdziwymi artystami.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Maleta i Jolanta Mundzik

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl