Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Minizoo w przedszkolu

02.03.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Tego w przedszkolu jeszcze nie było. Przedszkolaki z Mirca miały okazję uczestniczyć w warsztatach edukacyjnych poświęconych budowie i środowisku życia gadów i płazów. Zdobyte wiadomości to znakomite podstawy do zgłębiania wiedzy z tego zakresu.

 


Okazuje się, że nie trzeba wyjeżdżać do odległego od naszej miejscowości zoo lub choćby do sklepu zoologicznego, aby popatrzeć na egzotyczne zwierzęta, których nie można spotkać w naszym środowisku. Zdarzyć się bowiem może, że zoo samo przyjedzie do nas. Tak, tak, to nie żart! Aż dziesięć okazów ciekawych gadów i płazów z Kieleckiego Egzotarium "Dolina gadów" dotarło do miejscowego przedszkola. Działo się to 29 lutego 2012 r.

Egzotarium gromadzi największą w regionie ekspozycję żywych zwierząt, które w swoich naturalnych środowiskach występują w Ameryce, Azji, Afryce czy odległej Australii. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały pogadanki na temat budowy, zwyczajów  zwierząt oraz o przystosowaniu do warunków jakie panują w ich naturalnym środowisku. Można było na żywo i z bliskiej odległości zobaczyć niektóre gatunki żółwi, jaszczurek i węży. Wbrew pozorom maluchy wcale się nie bały i próbowały je dotykać, a nawet  głaskać. Z grupy żółwi zaprezentowały się: żółw lądowy stepowy, wodnolądowy czerwonolicy oraz żółwiak chiński. Grupę jaszczurek reprezentowały: kameleon jemeński, iguana i waran stepowy, zaś z grupy węży można było zobaczyć: zbożowego, pseudokoralowego i olbrzymiego pytona tygrysiego.

Dzięki warsztatom przedszkolaki zapamiętały wiele ciekawostek i informacji na temat zwierząt, które przydadzą się im w dalszej edukacji i pomogą im rozwinąć  zainteresowania w tej dziedzinie.
Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Wioletta Cioroch

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl