Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Strona główna

Mirzeccy siatkarze z awansem do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej

11.04.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Sport

Mirzeccy siatkarze, wychowankowie Przemysława Strabanika, obecnie zawodnicy Plasa Kielce zagrają w finałach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej w kategorii młodzików. W weekend 6 i 7 kwietnia wywalczyli awans, wygrywając wszystkie mecze w półfinałach. W finale będą reprezentować nie tylko gminę Mirzec i powiat starachowicki, ale też województwo świętokrzyskie.

 

Dojście do finału Młodzieżowych Mistrzostw Polski to ogromny sukces zespołu Plasa Kielce i trenerów, z których mogą być dumni mieszkańcy gminy Mirzec. Trzon drużyny młodzików Plasa Kielce to wychowankowie Przemysława Strabanika, siatkarze z gminy Mirzec, którzy pod opieką swojego trenera zdobywali umiejętności od drugiej klasy szkoły podstawowej. W Plasie Kielce grają Maciej Piątek, Igor Serafin, Gabriel Lewandowski, Kacper Matysek, Maksymilian Wiśnios, Adam Rafalik i Maciej Stompor – wszyscy z gminy Mirzec oraz Mikołaj Kubik z Chybic, Mateusz Jańczyk z Niekłania, Sebastian Wywrocki, Borys Mularczyk i Wojciech Nowak z Kielc. Chłopcy trenują pod okiem Przemysława Strabanika, Jarosława Plechy i Dariusza Szczubiała.

Droga do finału

Nasi siatkarze już w zeszłym roku udowodnili, że talent w połączeniu z ciężką pracą to przepis na sukces. Wystarczy przypomnieć pierwsze miejsce podczas XXIV Ogólnopolskiego Turnieju Minisiatkówki Kinder + Sport w Zabrzu. W tym roku można już gratulować im sukcesów w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Młodzików.

W weekend 22 – 23 marca w ćwierćfinałach, które odbywały się w Kielcach, drużyna Plasa Kielce wygrała mecze z zawodnikami z Łodzi, Brzeska, Krosna i Tomaszowa Mazowieckiego i awansowała do półfinałów. W półfinałach Plas Kielce w sobotę spotkał się na parkiecie z zawodnikami Feniksa Leżajsk i Astry Nowa Sól. Obydwa spotkania wygrali zawodnicy  z województwa świętokrzyskiego. W niedzielę 7 kwietnia nasi chłopcy grali mecz z UMKS MOS Wolą Warszawa. Pojedynek zakończył się wynikiem 2:1 dla drużyny z Kielc. Taki wynik dał Plasowi Kielce awans do finału. Mecze finałowe zostaną rozegrane w weekend 3 – 5 maja.

- Jestem dumny z chłopaków – nie ukrywa trener Przemysław Starabanik. – Ani w ćwierćfinale, ani w półfinale nie przegrali nawet jednego meczu. Chłopcy ciężko pracują, rzetelnie przygotowują się do spotkań także w ramach projektu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, w którym uczestniczy Szkoła Podstawowa z Mirca.

Trzymamy kciuki i gorąco kibicujemy zawodnikom!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Zbigniew Serafin

Rosną następcy

W ślad starszych kolegów idą młodsi chłopcy i dziewczyny z terenu gminy Mirzec. Najmłodsi też osiągają już znaczące sukcesy. Do najzdolniejszych należą: Anna Rokita, Zuzanna Słyk, Natalia Węgrzyn, Zuzanna Strzelec, Katarzyna Zagajna, Lena Spadło, Julia Dolega, Oliwia Dolega, Lena Zając, Piotr Węgrzyn, Aleksander Młudziński, Wiktor Kosterna, Jakub Rokita, Jan Rokita, Antoni Dudek, Krystian Zagajny, Filip Rasz, Kacper Barszcz, Wojciech Ochab, Jan Niewczas, Filip Strzelec, Franciszek Kawalec, Adam Węgrzyn, Marcel Rokita, Paweł Spadło, Szymon Mytnik, Filip Franecki, Bartłomiej Krzak, Paweł Celuch, Mikołaj Jędrasek, Bartłomiej Kucharczyk, Karol Wygladacz, Bartłomiej Mytnik i Bartosz Zaborski.

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Przemysław Strabanik

 

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl