Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Dwa pierwsze miejsca dla mirzeckich harcerek

08.04.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Pierwsze miejsca w swoich kategoriach wiekowych wyśpiewały harcerki z Mirca, podopieczne Małgorzaty i Piotra Spadłów podczas starachowickiego „Harcogrania”.

 

 


VII Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Harcogranie” odbywał się w weekend (6 i 7 kwietnia) w Starachowickim Centrum Kultury. W eliminacjach udział wzięło 31 solistów oraz zespołów. W kategorii wykonawców do lat 14 wystąpiło 13 podmiotów – wśród nich mirzecki zespół Happy, w kategorii do lat 21 lat – 18 podmiotów, wśród nich 104 Artystyczna Drużyna Harcerska. Zespół „Happy” podczas eliminacji zaśpiewał „Jak przygoda to przygoda” oraz "Świętokrzyskie jodły”, 104 ADH – „Moje serce” i „Drogę zna wiatr”. Wyniki ogłoszono następnego dnia, w niedzielę tuż przed koncertem galowym „Harcogrania”. Obydwa mirzeckie zespoły zajęły w swoich kategoriach pierwsze miejsca! Nagrodą jest zakwalifikowanie się do występu podczas Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Młodzieży Szkolnej „Wiatraczek” w Kielcach oraz do udziału w koncercie „Gospodarze – Gościom”.

- Poprawiliśmy ubiegłoroczny wynik z „Harcogrania”, kiedy zespół „Happy” miał pierwsze miejsce, a 104 Artystyczna Drużyna Harcerska – drugie. Jestem bardzo dumna z dziewcząt i serdecznie im gratuluję – powiedziała po festiwalu Małgorzata Spadło, która wraz z mężem Piotrem od lat są instruktorami artystycznymi mirzeckich zespołów harcerskich.

W skład 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej wchodzą: Maja Pastuszka, Diana Romanowska, Karolina Szara, Klaudia Seweryn, Diana Obara, Emilia Piętak, Zuzanna Surdy, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz, Dominika Piętak, Maja Piętak i Monika Duś. Zespół „Happy” tworzą Alicja Kukla, Oliwia Pisarska, Oliwia Dolega, Laura Nobis, Ola Stępień, Karolina Niewczas, Lena Spadło, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź i Ola Stompor.

Przypomnijmy, że to nie pierwsze tegoroczne sukcesy zespołów. W lutym w XXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu dziewczyny ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej zajęły pierwsze miejsce, drugie były reprezentantki z  Zespołu „Happy”, a trzecie miejsce zajęły dziewczyny z najmłodszej grupy „Wichry”.

Warto dodać, że drugie miejsce w kategorii „Open” zajął zespół „Stare Dobre Harcerstwo”, w którym śpiewa instruktorka zespołów Małgorzata Spadło.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: FB T. Kordeusz, M. Spadło

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl