Środa, 26 lutego 2020
imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

Strona główna

Dwaj uczniowie z Małyszyna w wojewódzkich eliminacjach z wiedzy pożarniczej

08.04.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Daniel Gizan i Maciej Kozieł, uczniowie Szkoły Podstawowej w Małyszynie zajęli pierwsze miejsca w swoich kategoriach w powiatowym etapie turnieju pożarniczego.

 

 

Daniel Gizan, uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej w Małyszynie oraz Maciej Kozieł, uczeń VII klasy tej samej placówki świetnie poradzili sobie w gminnych eliminacjach z wiedzy pożarniczej i zakwalifikowali się do udziału w etapie powiatowym turnieju. Eliminacje powiatowe XLII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom” odbyły się w piątek 5 kwietnia 2019 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach. Przeprowadzono je w trzech kategoriach: uczniów klas I – VI, uczniów klas VII i VIII oraz III klas gimnazjalnych i uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Uczestnicy turnieju najpierw pisali test wiedzy, po którym wyłoniono najlepszą trójkę. Te osoby komisja zaprosiła do odpowiedzi ustnych, po czym ogłoszono wyniki. Daniel Gizan zajął pierwsze miejsce w najmłodszej grupie, Maciej Kozieł, który w zeszłym roku doszedł do ogólnopolskiego etapu eliminacji, był najlepszy w średniej grupie wiekowej. Chłopców do udziału w turnieju przygotowały Katarzyna Gizan i Aneta Kozieł, nauczycielki ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie. Warto dodać, że w najstarszej grupie trzecie miejsce zajęła Klaudia Seweryn, pochodząca z Mirca uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów.

Zdobywcy pierwszych miejsc, Daniel Gizan i Maciej Kozieł będą 24 kwietnia reprezentować swoją szkołę, gminę Mirzec oraz powiat starachowicki podczas eliminacji wojewódzkich w Kielcach.

Organizatorami turnieju są: Zarząd Powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto Archiwum prywatne

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl