Poniedziałek, 17 lutego 2020
imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

Strona główna

Super sukcesy mirzeckich piłkarzy

02.04.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Chłopcy z rocznika 2008 trenujący w Akademii Piłkarskiej Star Starachowice oddział Mirzec zajęli pierwsze miejsce w II Turnieju „Santander Cup”, który odbył się w ostatnią niedzielę marca na orliku w Mircu.

 


W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn z województwa świętokrzyskiego. Mecze rozgrywano w dwóch grupach po pięć drużyn, po czym najlepsze dwie drużyny  z każdej grupy spotkały się w półfinałach. Zawodnicy z Mirca w półfinale pokonali KSZO Ostrowiec 3:0. Bramki strzelili Jakub Dudek, Bartek Dawiec i Bartosz Przygoda. W finale chłopcy z mirzeckiej drużyny spotkali się z piłkarzami z Korony Kielce. Jak powiedział po spotkaniu Damian Szyszka, trener mirzeckich piłkarzy, zawodnicy na murawę wychodzili z nadziejami, ale i z pokorą, bo przeciwnik w całym turnieju stracił dotychczas tylko jedną bramkę. Wynik zaskoczył wszystkich – chłopcy z mirzeckiego oddziału Akademii Piłkarskiej Star zdobyli 7 bramek, tracąc przy tym tylko jedną.

- To wspaniałe zwycięstwo, piłkarze zasługują na wielkie słowa uznania – powiedział po meczu trener Damian Szyszka.

Autorami bramek w finałowym starciu byli Jakub Dudek (3 gole), Olaf Serafin (2 gole), Bartek Dawiec (1 gol) i Piotr Węgrzyn (1 gol). Zwycięzcy od głównego sponsora rozgrywek otrzymali wysoki na 70 centymetrów puchar oraz nagrody rzeczowe. Królem strzelców został Jakub Dudek, a Olaf Serafin otrzymał tytuł najbardziej wyróżniającego się i wartościowego zawodnika. Obaj chłopcy za swoje osiągnięcia zostali uhonorowani statuetkami.

- Dziękujemy sponsorowi  Starachowice Oddział Partnerski Santander Consumer Bank za ufundowane nagrody, dziękujemy wójtowi gminy Mirzec Mirosławowi Sewerynowi za udostępnienie obiektów sportowych, co owocuje pięknymi wynikami. Panu wójtowi dziękujemy także za obecność na turnieju. Dziękujemy też rodzicom zawodników za pomoc w organizacji turnieju – podsumował niedzielne zmagania Damian Szyszka.

Warto dodać, że mirzeckie drużyny reprezentujące Szkołę Podstawową w Mircu w czwartek w Kielcach zajęły bardzo dobre miejsca w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Chłopcy U-10 z królem strzelców  Piotrem Węgrzynem zajęli trzecie miejsce, chłopcy U-12 z najlepszym bramkarzem Frankiem Kawalcem – czwarte miejsce, a chłopcy U-8 z królem strzelców Piotrem Raczyńskim  uplasowali się na piątej pozycji.
W turnieju startowały również dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Nowym. Zabrakło im 1 zdobytej bramki, by awansowały do ćwierćfinału.

Serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy wielu kolejnych!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Akademia Piłkarska Star Starachowice

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl