Czwartek, 13 sierpnia 2020
imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza

Strona główna

Najlepsi z wiedzy pożarniczej

25.03.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Sześcioro uczniów z gminy Mirzec będzie reprezentować gminę podczas powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

 

 

Gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” odbył się w poniedziałek 25 marca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Mircu. Uczestników zmagań przywitał wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, który podziękował uczniom i ich opiekunom za przygotowanie do konkursu oraz życzył wszystkim efektywnego wykorzystania wiedzy i powodzenia podczas rozwiązywania zadań konkursowych. Zasady turnieju objaśnił Andrzej Kutwin, inspektor do spraw obronnych gminy Mirzec. W jury konkursu zasiedli  wójt Mirosław Seweryn – przewodniczący, Paweł Staszałek komendant gminny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, Andrzej Kutwin, Agata Mundzi, kierownik Centrum Usług Wspólnych Urzędu Gminy w Mircu oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach starszy kapitan Piotr Kosiela i kapitan Paweł Kwapisz.

Eliminacje przeprowadzone zostały w dwóch grupach wiekowych klas I – VI szkół podstawowych oraz klas VII, VIII szkół podstawowych i klas III gimnazjum. Wzięło w nich udział 27 uczniów.

Uczniowie biorący udział w konkursie najpierw rozwiązywali test wiedzy składający się z 30 pytań. Najlepsi  po pierwszym etapie zmagań zmierzyli się w drugiej turze konkursu, podczas którego mieli do rozwiązania trudniejszy test złożony z pięciu pytań. Po podliczeniu zdobytych przez uczestników punktów nastąpiło podsumowanie konkursu i wręczenie nagród. Uczestnikom turnieju i ich opiekunom gratulacje złożył wójt Mirosław Seweryn, po czym Andrzej Kutwin ogłosił wyniki.

W młodszej grupie wiekowej pierwsze miejsce zajął Aleksander Cioroch ze Szkoły Podstawowej w Mircu z wynikiem 40 punktów, drugie – Daniel Gizan ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie z 39 punktami, a trzecie Paulina Biernacka ze Szkoły Podstawowej w Jagodnem z 38 punktami. Czwarta była Dominika Gwóźdź ze Szkoły Podstawowej w Osinach, piąta Magdalena Sobczyk ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym.

Wśród starszych uczestników turnieju pierwsze miejsce zajął Maciej Kozieł ze Szkoły Podstawowej w Małyszynie z wynikiem 43 punktów. Druga była Magdalena Biernacka ze Szkoły Podstawowej w Jagodnem z 41 punktami, trzeci Maciej Szczykutowicz ze Szkoły Podstawowej w Mircu, który zgromadził 40 punktów. Czwarte miejsce zajęła Zuzanna Surdy z Gimnazjum w Mircu, a piąte  Filip Bonio z Gimnazjum z Mircu.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych będą reprezentować gminę Mirzec podczas powiatowego etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”, który odbędzie się w kwietniu w Starachowicach. Nagrody rzeczowe, finansowe (dofinansowania obozu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych) oraz  dyplomy zwycięzcy otrzymali z rąk wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna. Nagrody rzeczowe dla zdobywców pierwszego, drugiego, czwartego i piątego miejsca: gaśnice na użytek domowy, głośniki i koce gaśnicze ufundował sponsor firma "Latpoż" Artura Latały. Wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali słodkie upominki.

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl