Piątek, 3 lipca 2020
imieniny: Anatola, Jacka, Ottona

Strona główna

Dzieci uszyły książki z filcu. Podsumowanie projektu

06.03.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Kolorowe książeczki z filcu o różnej tematyce wykonane przez dzieci to efekt projektu „Bank Dziecięcych Uśmiechów” realizowanego przez Stowarzyszenie „Twoja Szansa”.

 

 

Projekt realizowany był od września 2018 roku do 20 lutego 2019 roku, kiedy nastąpiło jego podsumowanie. Hasło przewodnie I brzmiało „Książka i sztuka – uczy, bawi, rozwija”. Uczestnikami projektu były dzieci w wieku od 6 do 14 lat.

W ramach projektu przeprowadzono zajęcia, podczas których dzieci zapoznały się z ciekawym i nowatorskim wykorzystaniem swojej wiedzy, rozbudziły swoją wyobraźnię i udoskonaliły umiejętności manualne. Dzieci przedstawiły swoją ulubioną literaturę, poznały różne formy publikacji, spotkały się z ciekawymi ludźmi. Kolejnym etapem były zajęcia z instruktorem, podczas których dzieci uszyły książeczki z filcu według własnego pomysłu.

Powstały prace o przeróżnej tematyce: stworach morskich, podroży balonem, świecie prehistorycznych gadów, świecie baśni, albumy piłkarskie i inne ciekawe opowieści. Podczas zajęć dzieci miały okazję nauczyć się różnych technik szycia, dekoracji, zapoznać się z rodzajami ściegów. Zajęcia pełniły rolę integracyjną, gdzie dzieci mogły się regularnie spotykać poza środowiskiem szkolnym, wspólnie bawić się i spędzać czas przy wykonywaniu zadanych prac. Tego typu zajęcia rozwijają motorykę małą, czyli sprawności manualne, koordynację wzrokowo-ruchową. Dzieci uczyły się współdziałania oraz dobrej współpracy w grupie z zastosowaniem ustalonych zasad i reguł, co rozwija samodyscyplinę. Było dużo śmiechu i pozytywnych emocji, a podczas każdego spotkania czekał drobny poczęstunek. Co ważne, wszystkie akcesoria i materiały potrzebne do uszycia książeczek dzieci otrzymały z dotacji grantowej, a niewykorzystane elementy i akcesoria mogły zabrać do domu, aby rozwijać zdobyte umiejętności. Zajęcia prowadziły Ewelina Rafalik oraz Magdalena Mytnik, a nad zaopatrzeniem i dokumentacją projektu czuwał Daniel Mytnik.

Spotkanie finałowe na zakończenie zorganizowane zostało 20 lutego 2019 roku w restauracji "Wiktoria". Dzieci wraz z zaproszonymi gośćmi smakowały pizzę, świeże owoce oraz napoje. Podczas spotkania zaprezentowały swoje prace zaproszonym gościom oraz rodzicom. Wszyscy byli zdumieni zdolnościami młodych artystów.

Stowarzyszenie „Twoja Szansa” podziękowania kieruje przede wszystkim do organizatorów konkursu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów” Fundacji Santander Bank Polska S.A. (dawniej: Fundacja Banku Zachodniego WBK) a także do Doroty Tomaszewskiej, dyrektor BiOK w Mircu za udostępnienie lokalu i Barbary Strycharskiej, bibliotekarki, która wprowadziła uczestników projektu w świat książki oraz rodziców młodych artystów za wsparcie i wyrozumiałość.

Organizatorem konkursu grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów” jest Fundacja Santander Bank Polska S.A. (dawniej Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A.) im. Stefana Bryły z siedzibą w Warszawie, Aleja Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa, KRS 0000120807.

Tekst i foto: Stowarzyszenie „Swoja Szansa”

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl