Środa, 22 stycznia 2020
imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Strona główna

Lutowe wieści z mirzeckiego przedszkola

03.03.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Przedszkolaki z Mirca w lutym albo oglądały przedstawienia, albo same je przygotowywały.

 

 

 

Wizyta w domu kultury
5-latki z grupy „Pszczółki” były uczestnikami warsztatów plastycznych, które odbyły się w miejscowym domu kultury. Dzieci z udziałem Justyny Swat i Oli Krakowiak samodzielnie wykonały upominki dla swoich babć z okazji ich święta. Starania najmłodszych przyniosły zamierzony efekt, bowiem każda z prac była wyjątkowa i zasługiwała na uznanie. Udział przedszkolaków w warsztatach sprzyjał doskonaleniu ich sprawności manualnej i rozwijaniu zdolności plastycznych. Serdecznie dziękujemy paniom Justynie i Oli za cenne wskazówki, dzięki którym „Pszczółki” poczuły się prawdziwymi artystami.

Dzień Babci i Dziadka
6 i 7 lutego społeczność przedszkola gościła u siebie babcie i dziadków, którzy przybyli tłumnie na uroczystość z okazji ich święta. Gości serdecznie powitała dyrektor przedszkola  Renata Koriat, składając im serdeczne życzenia z okazji Dnia  Babci i Dziadka. Następnie przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych przedstawiły bogaty program artystyczny pełen wierszy, piosenek i zabawnych scenek. W tańcach ludowych zaprezentowały się 4-latki z grupy „Biedronki, zaś 6- latki z grupy „Krasnoludki” zatańczyły dla swoich babć i dziadków kankana. Były życzenia, tradycyjnie "Sto lat" oraz  wykonane przez wnuków upominki. Po części artystycznej wszystkie babcie i dziadkowie w towarzystwie wnucząt zasiedli do wspólnego poczęstunku, o który postarała się Przedszkolna Rada Rodziców.

Wycieczka do teatru
8 lutego przedszkolaki udały się z wycieczką na spotkanie z teatrem do Starachowickiego Centrum Kultury. Przed młodą publicznością zaprezentowali się aktorzy Teatru Współczesnego z Krakowa w pouczającym, a zarazem pełnym humoru spektaklu „ Detektyw Pozytywka”. Ten niezwykle sympatyczny detektyw okazał się bardzo skuteczny w rozwikłaniu wszelkich nawet najtrudniejszych zagadek. Najmłodsi biorąc udział we wspólnym śledztwie uświadomili sobie, że ćwiczenie pamięci, słuchanie ze zrozumieniem i aktywna praca w grupie sprzyjają rozwiązywaniu zagadek.  Uczyli się również wyciągać wnioski, rozwijali zdolności logicznego myślenia.

Teatrzyk w przedszkolu
Kolejne ze spotkań przedszkolaków z teatrem miało miejsce 11 lutego w przedszkolu. Tym razem dzieci obejrzały spektakl „O krasnalku i babci” w wykonaniu aktorów krakowskiego Teatrzyku „Skrzat”. Przedstawienie z zainteresowaniem obejrzały dzieci ze wszystkich grup wiekowych. Pełen humoru spektakl szybko zyskał aprobatę najmłodszych i wciągnął ich do wspaniałej zabawy. Dzieci z radością uczestniczyły w spektaklu. Profesjonalna gra aktorów, ciekawe kostiumy, bogata scenografia i oprawa muzyczna zachęcały widzów do słuchania i śledzenia przygód głównych bohaterów. Przedstawienie z pewnością pozostanie na długo w pamięci przedszkolaków.

Przedszkolaki dla seniorów
12 lutego najstarsze przedszkolaki z grupy „Krasnoludki” udały się do miejscowego Klubu Seniora, by spotkać się z nieznanymi im babciami i dziadkami. W obecności kierownik GOPS  w Mircu Grażyny Potrzeszcz, koordynatorki Klubu Seniora Anny Kawalec oraz dyrektor mirzeckiego przedszkola Renaty Koriat mali aktorzy przenieśli widzów do czasów ich młodości, prezentując program artystyczny z okazji Dnia Babci i Dziadka zawierający ciekawe scenki ubarwione muzyką sprzed lat oraz elementy tańca. Piękny występ publiczność nagrodziła gromkimi brawami, zaś przedszkolaki wręczyły seniorom laurki z najlepszymi życzeniami. Dzieci do występu przygotowała Jadwiga Dudek. Serdecznie dziękujemy organizatorom spotkania za gościnne przyjęcie naszych przedszkolaków.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Maleta, Iwona Strzelec

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl