Sobota, 25 stycznia 2020
imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła

Strona główna

Karnawałowe "Spotkanie z Niezwykłymi Ludźmi" w Jagodnem

02.03.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

Tym razem w rolę „Niezwykłych Ludzi”, jacy od kilkunastu lat odwiedzają Muzeum Pamiątek Regionalnych w Jagodnem, wcielił się folklorystyczny zespół „Ziemia Mirzecka”.

 

 

Grupę prowadzi Piotr Gąsowski. On też akompaniuje paniom w trakcie występów. Zespół istnieje dopiero od roku, a w jego skład wchodzą członkinie „Osinianek”, „Tychowian”, „Gromady” i „Małyskiej Doliny”: Dominika Potrzeszcz, Irena Zakrzewska, Dorota Bębas, Anna Piętak, Iwona Stępień, Agnieszka Wiśnios, Anna Janikowska i Wiesława Rokita. Często występuje z nim gościnnie Elżbieta Strycharska z "Trębolanek".

1 marca 2019r. piątkowy wieczór z ludową piosenką otworzyła dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Beata Stefańska wraz z pomysłodawczynią i wieloletnią organizatorką „Spotkań z Niezwykłymi Ludźmi” Jadwigą Rafalską-Kawalec.

Nim panie powitały zespół śpiewaczy reprezentujący gminę Mirzec na ogólnopolskich imprezach artystycznych, złożyły życzenia imieninowe wójtowi Mirosławowi Sewerynowi. Przyłączyli się do nich widzowie, odśpiewując wójtowi gromkie „Sto lat”, po czym rozpoczął się prawie półtoragodzinny koncert. Zaczął się od wiersza Elżbiety Zagajnej z Gadki recytowanego przez Dorotę Bębas. Utwór opisywał naszą małą ojczyznę – gminę Mirzec. Po nim panie z „Ziemi Mirzeckiej” dały popis swych umiejętności wokalnych i aktorskich w występach solowych i grupowych, a Irena Zakrzewska z Osin przedstawiła monolog nagrodzony na „Sabałowych Bajaniach” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Za wspaniały występ nagrodzony burzliwymi brawami przez publiczność zgromadzoną w MPR podziękował wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn oraz Jadwiga Rafalska-Kawalec. Ze strony zespołu głos zabrał Piotr Gąsowski, zdradzając, że od dawna marzył, by jego podopieczne mogły wystąpić w jagodzieńskim ośrodku tradycji i folkloru. Podziękował także władzom gminy za to, że opiekują się 9 zespołami z terenu gminy, a tym samym wspierają rodzimą kulturę.

Wśród widzów znaleźli się: wójt Mirosław Seweryn, przewodniczący Jan Zawisza, szefowa komisji kultury Anna Kawalec i radne Teresa Sieczka oraz Sylwia Błach.

Spotkaniu towarzyszył jarmark rękodzieła artystycznego.

Posłuchaj koncertu >>

Tekst, foto, fono: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl