Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Wielki sukces mirzeckich zespołów! Trzy pierwsze miejsca na festiwalu!

25.02.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Takiego sukcesu w piętnastoletniej historii występów mirzeckich zespołów na XXV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec” w Tarnobrzegu jeszcze nie było. Trzy miejsca na podium zajęły zespoły z Mirca: 104 Artystyczna Drużyna Harcerska, zespół Happy oraz Wichry.


- To była nasz piętnasty wyjazd na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej „Śpiewograniec”. Debiutowaliśmy na dziesiątym festiwalu, ale taki sukces jak w tym roku odnieśliśmy po raz pierwszy – mówi Małgorzata Spadło, która wraz z mężem Piotrem jest opiekunką artystyczną wszystkich zespołów. – Nie spodziewaliśmy się, że nasze dziewczyny zajmą wszystkie trzy miejsca na podium, ale udało się. Do domu wracaliśmy w fantastycznych humorach! Bardzo jesteśmy dumni z tego sukcesu. Jednocześnie chcemy serdecznie podziękować wójtowi gminy Mirzec Mirosławowi Sewerynowi za sfinansowanie kosztów przejazdu.

Śpiewające dziewczyny wyjechały do Tarnobrzegu w piątek. Także w piątek w tarnobrzeskim Domu Kultury odbyły się próby generalne, a w sobotę przyszedł czas na przesłuchania.  104 Artystyczna Drużyna Harcerska zaprezentowała dwie piosenki: „Moje serce” i „Drogę zna wiatr”. „Wichry” zaśpiewały „Szarą lilijkę” i „Niech tylko ogień gra”, a zespół „Happy” zaprezentował piosenki „Wiosna kwiaty rozdaje” oraz „Jak przygoda to przygoda”.

O 18.00 w sobotę rozpoczął się koncert galowy, podczas którego ogłoszono wyniki „Śpiewograńca”. Pierwsze miejsce zajęły dziewczyny ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej, działającej przy Szkole Podstawowej w Mircu oraz Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec. Drugie były reprezentantki z  Zespołu „Happy” działającego przy Bibliotece i Ośrodku Kultury Gminy Mirzec. Trzecie miejsce zajęły dziewczyny z najmłodszej grupy „Wichry” działającej przy Szkole Podstawowej w Mircu.

Była wielka radość, były też chwile wzruszenia, kiedy Diana Romanowska ze 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej podziękowała – ze sceny, tuż przed koncertem galowym - za lata opieki artystycznej Małgorzacie i Piotrowi Spadłom. Podziękowanie za wieloletnią pracę z rąk Małgorzaty Ślaskiej, komendantki starachowickiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego dostał Piotr Spadło. Otrzymał on list gratulacyjny podpisany przez druhnę naczelnik hm. Annę Nowosad.

W skład 104 Artystycznej Drużyny Harcerskiej wchodzą: Maja Pastuszka, Diana Romanowska, Karolina Szara, Klaudia Seweryn, Diana Obara, Emilia Piętak, Zuzanna Surdy, Zuzanna Stompor, Wioletta Kwapisz i Dominika Piętak. Zespół „Happy” tworzą Alicja Kukla, Oliwia Pisarska, Oliwia Dolega, Laura Nobis, Ola Stępień, Karolina Niewczas, Lena Spadło, Julia Gwóźdź, Zuzanna Gwóźdź i Ola Stompor. W zespole „Wichry”  śpiewają: Paulina Gralec, Ola Maleta, Maja Małek, Ola Stompor i Wiktoria Rokita.

Śpiewającym dziewczynom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Fot. Paweł Szypulski /ZHP Starachowice

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl