Środa, 22 stycznia 2020
imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Strona główna

Ostatkowe spotkanie w Trębowcu

24.02.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Kultura

W remizie OSP w Trębowcu spotkali się mieszkańcy wsi, by świętować zbliżające się kusaki i Dzień Kobiet.

 

 

 

Gospodyniami wieczoru były panie z „Trębolanek”, które powitały przybyłych na ostatkowe spotkanie i wyśpiewały historię pewnej miłości. Akompaniował im kierownik artystyczny i reżyser opowieści o meandrach ludzkich uczuć Piotr Gąsowski. Znalazło się również miejsce na dwie zabawne scenki. W brawurowo zagranym monologu wystąpiła Renata Wolińska, a skecz zaprezentowały: Elżbieta Kleczaj, Bożenna Rosińska oraz Alina Rokita.

Po „Trębolankach” artystyczny popis dały dzieci ze Szkoły Podstawowej w Trębowcu. Najpierw przedstawiły scenkę obyczajową zatytułowaną „Trębowiecki bal” napisaną przez specjalistkę od miejscowej gwary dyrektor szkoły Krystynę Tomkowską. Tu zabłysnął talent szczególnie Amelki Garbali oraz Filipa Rosińskiego. Dzieci nie tylko znakomicie grały, ale również biegle posługiwały się gwarą, co jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem coraz rzadszym i zasługującym na słowa pochwały. Po młodych aktorach przyszła kolej na ich rówieśników, którzy zatańczyli krakowiaka. Młodzież do występów przygotowały: Krystyna Tomkowska, Małgorzata Rokita, Monika Łęcka, Dorota Tomkowska i Katarzyna Niewczas.

Ostatnim punktem części artystycznej był występ zespołu zza miedzy, czyli „Osinianek” z Osin. Zaprezentowały one wiązankę ludowych piosenek, z których część była autorstwa pań z osińskiego KGW. Akompaniował im podobnie jak „Trębolankom” Piotr Gąsowski.

Przybyli na spotkanie wójt Mirosław Seweryn oraz przewodniczący Jan Zawisza wyrazili uznanie dla małych i dużych artystów oraz podziękowali za przygotowanie ‘kusoków’, czyli wieczoru poświęconego ostatnim dniom karnawału. Do świetlicy zawitali także: dyrektor Biblioteki i Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Mirzec Dorota Tomaszewska, szefowa komisji kultury Anna Kawalec, radny Stanisław Seweryn, prezes OSP Sławomir Paszkowski i mieszkańcy wsi. Wieczór poprowadziła Lidia Majstrak – jedna z „Trębolanek” i zarazem przewodnicząca Rady Sołeckiej Trębowca.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl