Poniedziałek, 25 maja 2020
imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

Strona główna

Dla babć i dziadków. Piękne występy pierwszoklasistów i przedszkolaków

12.02.2019 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Panie i panowie z Klubu Seniora w Mircu uczestniczyli w uroczystościach przygotowanych przez uczniów klasy pierwszej Szkoły Podstawowej imienia Kamili i Józefa Spytków w Mircu oraz przedszkolaków w Mirca.

 

 


Uroczystość w szkole

Pierwsza uroczystość z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka odbyła się 11 lutego w szkole. Gośćmi byli uczestnicy zajęć w ramach Klubu Seniora wraz koordynatorką Klubu Seniora Anną Kawalec. W spotkaniu uczestniczyli także wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Grażyna Potrzeszcz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz dyrekcja Szkoły Podstawowej w Mircu: Alicja Raczyńska i jej zastępczyni i Iwona Gralec. Pierwszoklasiści przygotowani do występu przez wychowawczynię Renatę Bogucką śpiewali piosenki, recytowali wiersze, a nawet dali krótkie przedstawienie, zatańczyli żywiołowy taniec z pomponami i odśpiewali „Sto lat”. Po występie wręczyli gościom wykonane przez siebie kwiaty z bibuły. Życzenia dla babć i dziadków złożyli wójt Mirosław Seweryn, kierowniczka GOPS Grażyna Potrzeszcz i dyrektorki szkoły Alicja Raczyńska oraz Iwona Gralec. Za zaproszenie na uroczystość w imieniu seniorów podziękowała Anna Kawalec, która wyraziła nadzieję na dobrą współpracę pomiędzy klubem a szkołą. Seniorzy natomiast podziękowali kwiatami za odwiedziny wójtowi Mirosławowi Sewerynowi, kierowniczce GOPS Grażynie Potrzeszcz oraz dyrekcji szkoły, a dzieci poczęstowali słodkimi upominkami.

W Klubie Seniora
We wtorek seniorów w Klubie Seniora w Mircu odwiedzili przedszkolacy z grupy „Krasnoludki”, którzy zabrali widzów w sentymentalną podróż. Widzów: seniorów oraz kierownik GOPS w Mircu Grażynę Potrzeszcz przywitały  koordynator Klubu Seniora Anna Kawalec oraz  dyrektor Przedszkola Publicznego w Mircu Renata Koriat. Mali aktorzy przedstawili scenki z życia babci i dziadka, począwszy od ich dzieciństwa i młodości aż do czasów posiadania wnuczek i wnuczków. Scenki przeplatane były piosenkami nawiązującymi do ważnych wydarzeń w życiu babć i dziadków. Przedstawienie, które powstało pod kierunkiem wychowawczyni  „Krasnoludków” Jadwigi Dudek, zakończyło się odśpiewaniem gromkiego „Sto lat”. Dzieci wręczyły babciom i dziadkom przygotowane wcześniej laurki w kształcie serca, a seniorzy podziękowali swoim gościom za piękny występ słodkimi prezentami.

Tekst i foto: UG Mirzec

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl