Sobota, 19 września 2020
imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

Strona główna

Zebrania sprawozdawcze jednostek OSP

28.01.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

26 stycznia odbyły się zebrania sprawozdawcze jednostek OSP w Ostrożance i w Osinach.

 

 

 

Ostrożanka
Na zebranie do Ostrożanki przybyli oprócz miejscowych druhów: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, prezes ZG OSP  RP Tadeusz Sobczyk, komendant gminny Paweł Staszałek, przedstawiciel PSP w Starachowicach st. kap. Sławomir Zięba, wicestarosta Dariusz Dąbrowski, radny Radosław Gralec i sołtys Ostrożanki  Tadeusz Chojnacki.

Na wstępie strażacy uczcili minutą ciszy zmarłego w ubiegłym roku druha Jana Lecha, który był jednym z założycieli OSP w Ostrożance.

Sprawozdanie z działalności jednostki w ubiegłym roku przedstawił prezes OSP w Ostrożance dh Stefan Niewczas.

Jednostka liczy 37 członków zwyczajnych, 8 honorowych i 1 wspierającego. Przy jednostce działa także Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza złożona z dziewcząt i chłopców.

W minionym roku jednostka brała udział w 20 akcjach, w tym 3 razy gasiła pożary, 13 razy likwidowała miejscowe zagrożenie, 3 razy zabezpieczała rejon KP PSP. 1 alarm był fałszywy. OSP w Ostrożance dwukrotnie uczestniczyła w ćwiczeniach. MDP na zawodach powiatowych zajęła VI miejsce. W jednostce przeprowadzono 14 zbiórek szkoleniowych członków OSP i 11 zbiórek członków MDP. Jednostka uczestniczyła w uroczystościach patriotycznych i kościelnych.

4 maja 2018r. przy udziale Zarządu Gminnego OSP RP w Mircu, Wójta Gminy Mirzec i radnego Ostrożanki zorganizowano w Ostrożance Gminne Obchody Dnia Strażaka połączone z uroczystym przekazaniem jednostce samochodu ratowniczo-gaśniczego.

Budynek remizy w Ostrożance przeszedł w ubiegłym roku gruntowną przebudowę: wymieniono dach, ocieplenie stropu i ścian, izolację fundamentów, wymieniono instalacje elektryczną, wykonano instalację centralnego ogrzewania, doprowadzono do wnętrza budynku instalację gazową, zrobiono nowe sanitariaty, na podłogach położono płytki, zrobiono opaskę fundamentową. W remizie wykonano nowe pomieszczenia magazynowe i szatnię. Wokół remizy zbudowane zostało nowe ogrodzenie. Kostką brukową pokryto plac obok jednostki. Przebudowano też chodnik do remizy.

Wiele prac w trakcie remontu strażacy wykonali społecznie. Ich koszt oceniony został na łączną kwotę 11120 zł. Stan środków w kasie i na rachunku bankowym OSP w Ostrożance na koniec roku wynosił 6211,73 zł.

Prezes OSP w Ostrożance dh Stefan Niewczas złożył podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że remiza w Ostrożance jest obecnie jedną z najbardziej funkcjonalnych i estetycznych w gminie.

Osiny
Dwie godziny po zebraniu sprawozdawczym podobne spotkanie odbyło się w Osinach. Otworzył je prezes Marcin Gibała.

Przybyli na nie: wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, prezes ZG OSP  RP Tadeusz Sobczyk, komendant gminny Paweł Staszałek, przedstawiciel PSP w Starachowicach st. kap. Sławomir Zięba i sołtys Osin Roman Stompór.

Jednostka liczy 21 członków zwyczajnych i 4 honorowych. Przy jednostce działa Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza mająca w swym składzie 8 chłopców i 8 dziewcząt oraz Kobieca Drużyna Pożarnicza.

W ubiegłym roku jednostka uczestniczyła w 14 akcjach ratowniczych. 7 razy gasiła pożary i 7 razy likwidowała miejscowe zagrożenia. Poza teren gminy jednostka wyjeżdżała 2 razy: do Mirowa gasić pożar i na ćwiczenia do Starachowic. W zawodach powiatowych męska MDP zajęła XIII miejsce.

Na terenie strażnicy prowadzone są prace budowlane, w wyniku których wyremontowano główną salę remizy i klatkę schodową, wykonano nowe sanitariaty, prysznic i pomieszczenie kuchenne. Wymieniono instalację elektryczną, zamontowano nowe oprawy oświetleniowe oraz drzwi wewnętrzne. Wiele prac druhowie wykonali społecznie.

Strażacy z Osin brali aktywny udział w uroczystościach państwowych i kościelnych. Współpracowali z Centrum Twórczości Ludowej i z KGW, pomagali w organizacji sobótki, Święta Pieczonego Ziemniaka i WOŚP.

Stan środków w kasie jednostki i na rachunku bankowym na koniec ubiegłego roku wyniósł 3170,45 zł.

Wójt Mirosław Seweryn oraz zaproszeni goście podziękowali druhom z obydwu jednostek za pracę na rzecz lokalnych społeczności oraz życzyli im zdrowia i bezpiecznego udziału w akcjach ratujących dobytek i życie ludzi.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl