Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Ferie pełne dobrej rozrywki

27.01.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Na ferie szkoły przygotowały atrakcyjną ofertę zajęć dla uczniów, którzy nie pojechali na zimowiska.

 

 

 

Szkoła Podstawowa w Gadce
W drugim tygodniu ferii w SP w Gadce odbył się coroczny biwak. Szkolne nocowanki od kilku lat cieszą się dużą popularnością wśród uczniów naszej szkoły. Dotychczas brali w nich udział uczniowie klas starszych. W tym roku uczestnikami feryjnego biwaku byli także uczniowie klasy III, ze względu na duże zainteresowanie tą formą wypoczynku. Szkoła w tym czasie proponuje uczniom różnorodne formy rozrywki i zabawy: dyskotekę, rozgrywki sportowe, konkursy, ciekawe filmy. Dla naszych podopiecznych to doskonała okazja do spotkania się z rówieśnikami, zaprezentowania swoich talentów i zdolności artystycznych, sportowych, organizacyjnych, a także nocnego szaleństwa przebieranek i żartów.
Opiekę nad grupą młodszych uczniów sprawowali: Bożena Piętak , Radosław Rosiński, Anna Rafalska, Katarzyna Rozwadowska. Starszymi uczniami opiekowali się: Lidia Drożdżał, Beata Paszkowska i Michał Dudek.

Szkoła Podstawowa w Małyszynie
W pierwszym tygodniu ferii zorganizowano szereg atrakcji dla uczniów. Były to zarówno zajęcia sportowe jak i artystyczne, projekcja filmu „Smerfy. Poszukiwacze zaginionej wioski”, gry planszowe, programowanie i konstruowanie z wykorzystaniem klocków Lego We Do.  Dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem wzięły udział w turnieju siatkówki, tenisa stołowego, zajęciach plastycznych. Uczniowie brali również udział w konsultacjach przedmiotowych.  Uczeń klasy VII pod opieką nauczyciela przedmiotu przygotowywał się do etapu powiatowego kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego. Tuż przed feriami grupa 40 uczniów z naszej szkoły wyjechała do Starachowickiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne ,,Dorotka po drugiej stronie tęczy’’. Wielką atrakcją dla dzieci była także wizyta w McDonald’s.

Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym
Na początku ferii  została zakończona akcja „Pomóżmy bezdomnym zwierzętom przetrwać zimę”prowadzona  przez szkolny klub wolontariatu „Niezapominajka”, a zainicjowana  przez ucznia naszej szkoły.  I znów uczniowie oraz ich rodziny spisały się na medal. Ilość zebranej karmy, kocy i słomy w kostkach przerosła nasze oczekiwania. Trzeba było organizować specjalny  transport, aby dowieźć  zebrane rzeczy do schroniska w Rudniku.
Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowania w imieniu podopiecznych schroniska. Dowiedliście, że los zwierząt nie jest dla Was bez znaczenia.
Tekst i foto: Sylwia Gołyga

W dniach 16-17.01.2019 roku uczniowie z kl. IV-VIII pod opieką nauczycieli nocowali w szkole. Tuż po przybyciu  przypomniano  wszystkim  regulamin i harmonogram zajęć.  Po  rozlokowaniu się w salach nastąpiły zabawy i konkursy edukacyjno-wychowawcze. W grę  „Odkoduj wiedzę” zaangażowali się prawie wszyscy uczestnicy nocowania w szkole.  Zabawa  polegała  na odszukaniu na szkolnym korytarzu ukrytych karteczek z numerami  pytań.  Każdy numer zawierał inne polecenie (polonistyczne bądź matematyczne),  które grupa musiała wspólnie rozwiązać.  Po wyczerpującym  i pełnym  emocji zadaniu  przyszedł czas na własnoręczne przygotowanie kolacji,  która smakowała wyśmienicie. Później chętni uczniowie wzięli udział w III Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły. Pozostali  udali się do jednej z klas, która zamieniła się w salę kinową, obejrzeli  tam film na dużym ekranie. Nie zabrakło również  pizzy. Szaleństwo dyskotekowych  tańców zakończyła  belgijka w wykonaniu wszystkich uczestników nocowania. Po pełnym przeżyć wieczorze  przyszła pora na  odpoczynek. Mimo późnej godziny nikomu jednak nie chciało się spać. Niektórzy wykazywali się niespożytą energią.   Czwartkowy  poranek rozpoczął się już o 7.00. Po porannej toalecie i uprzątnięciu sal wspólnie zjedzono  śniadanie, po którym część uczniów rozeszła się do domów.  Najbardziej wytrwali, choć niewyspani, brali jeszcze udział w wspólnych grach i zabawach.  Ostatni uczniowie opuścili szkołę o godz. 11. Nocowanie w szkole zdecydowanie możemy zaliczyć do udanych.  Takie wspólne spotkania pozwalają przełamywać różnorodne bariery, umacniać więzi między uczniami, są  okazją do głębszej integracji.
Tekst i foto: Ewa Derlatka

15 stycznia 2019r. uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie spędzili drugi dzień ferii zimowych, gdyż wybrali się do Parku Trampolin SkyFly w Kielcach. Tam korzystali do woli z zapasów energii, mając do dyspozycji  70 perfekcyjnie wykonanych trampolin dla początkujących i zaawansowanych. Mogli skorzystać  m.in. areny głównej, zbijaka, ścieżki trampolinowej airtrack, poduszki powietrznej,  basenów z gąbkami połączonymi z atrakcjami takimi jak: ścianka wspinaczkowa, równoważnia, lina do chodzenia, tor przeszkód. Przed wejściem na trampoliny, każdy uczestnik został wyposażony w skarpetki antypoślizgowe oraz została przeprowadzona rozgrzewka i krótkie przeszkolenie z korzystania z atrakcji parku przez instruktorów. 
Uczniowie mieli zapewnioną świetną zabawę połączoną z aktywnością fizyczną, sprzyjającą rozwojowi, koordynacji i ogólnej sprawności ruchowej, a także wykwalifikowaną kadrę instruktorów, którzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników.
Była to bardzo przyjemna forma relaksu i oderwania się od codziennych zmagań ze szkolną nauką.
Tekst i foto: Damian Szyszka

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie naszej szkoły  niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w pierwszy dzień ferii zimowych. Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Korytarz szkolny wyglądał inaczej niż na co dzień, gdyż zamienił się w salę balową. Udekorowany kolorowymi balonami i bibułą zachęcał do szampańskiej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a po południu starszych uczniów klas IV-VIII. W szkole pojawiły się dzieci przebrane w piękne różnobarwne stroje. Na uczniów naszej szkoły oprócz tanecznej zabawy czekało mnóstwo zabaw i konkursów, a zwycięzcy otrzymali drobne upominki. Zabawa karnawałowa nie odbyłaby się również bez wybrania króla i królowej balu, którymi zostali Zuzanna Figiel z klasy II i Alan Kozieł z klasy 0. Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno młodszym dzieciom, jak również ich starszym kolegom.
Tekst i foto: Jolanta Węgrzyn

Szkoła Podstawowa w Mircu – relacja >>

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl