Poniedziałek, 17 lutego 2020
imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

Strona główna

Noworoczne spotkanie strażaków

14.01.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje

W sobotę, 12 stycznia 2019 r., w Trębowcu spotkali się strażacy z całej gminy Mirzec, by podsumować miniony rok.

 

 

 

Na spotkanie przybyli: wójt Mirosław Seweryn, przewodniczący rady gminy Jan Zawisza, prezes Zarządu Gminnego OSP Tadeusz Sobczyk, przedstawiciel PSP w Starachowicach st. kap. Sławomir Zięba, prezes OSP w Trębowcu Sławomir Paszkowski, radny Trębowca Stanisław Seweryn oraz przedstawiciele poszczególnych jednostek OSP z terenu gminy Mirzec.

Prezes miejscowej jednostki Sławomir Paszkowski oraz prezes ZG OSP Tadeusz Sobczyk powitali przybyłych na spotkanie, a wójt Mirosław Seweryn omówił krótko wszystkie działania prowadzone w minionym roku na rzecz jednostek OSP. Obecnie prowadzone są szeroko zakrojone prace modernizacyjne jednostek w Tychowie Nowym i w Ostrożance. Są również pieniądze na termomodernizację jednostek w Jagodnem i w Osinach. W planach jest także wymiana wozu bojowego strażaków z Gadki.

- Mijający rok był dobrym czasem dla jednostek OSP. Urząd Gminy w Mircu stara się w maksymalny sposób wykorzystywać zewnętrzne środki, by dofinansować straż, poprawić bazę socjalną i sprzętową OSP w naszej gminie. Jeżeli w dalszym ciągu będziemy prowadzić intensywne działania zmierzające do doposażenia jednostek, to mam nadzieję, że już niedługo będą one wizytówkami każdej z wsi, w której się znajdują. Dziękuję wam druhowie za społeczną i pełną zaangażowania pracę na rzecz lokalnych społeczności, na rzecz poprawienia bezpieczeństwa w gminie. Na progu rozpoczynającego się roku życzę wam i waszym rodzinom zdrowia i spełnienia wszelkich planów – zakończył swe wystąpienie wójt Mirosław Seweryn.

Do życzeń dołączyli się prezes Sławomir Paszkowski, st. kpt. Sławomir Zięba, który przekazał strażakom życzenia od komendanta PSP w Starachowicach st. bryg. Wiesława Ungiera oraz przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl