Czwartek, 6 sierpnia 2020
imieniny: Jakuba, Sławy, Sykstusa

Strona główna

Góry świątecznych kartek

10.01.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Uczniowie kl. VI Szkoły Podstawowej w Mircu i kl. V Szkoły Podstawowej w Gadce zostali zasypani świątecznymi kartkami  z życzeniami od swoich zagranicznych partnerów z Hiszpanii, Turcji i Rumunii.

 

 

Od zeszłego roku to już tradycja szkół. Kiedy zbliżają się święta, nasi uczniowie dopytują o to, gdzie i do kogo tym razem wysyłamy świąteczne życzenia. A wszystko to za sprawą projektów realizowanych na platformie e-Twinning pod opieką Moniki Zegadło. W tym roku szkolnym  uczniowie biorą udział w 2 aktywnych projektach. Jeden z nich to „Christmas card Exchange”, realizowany od 17 października 2018 roku,  drugi nosi tytuł „English is Fun” i jest realizowany od 20 października 2018 roku.

Założeniem pierwszego była wymiana życzeń i kartek świątecznych z naszymi zagranicznymi partnerami z Hiszpanii, Rumunii i Turcji oraz stworzenie i zaprezentowanie video prezentacji o świątecznych zwyczajach w Polsce. Drugi projekt ma na celu pokazanie uczniom jak przez zabawę można uczyć się języka angielskiego. Do tego projektu musieliśmy stworzyć, opracować oraz zamieścić na Twinspace nasze własne pomysły. Jednym z takich pomysłów była wymiana listów pomiędzy naszymi uczniami. Razem z opiekunem tureckiej grupy panią Esmą Borazan, nauczycielką języka angielskiego wpadłyśmy na pomysł, aby nasi uczniowie pisali do siebie listy w języku angielskim i wysyłali je tradycyjną pocztą. Pomysł zyskał od razu aprobatę uczniów i pierwsze listy otrzymaliśmy tuż po Nowym Roku. Radości nie było końca. W listach oprócz informacji o sobie niektórzy z uczniów przysłali nam nawet swoje zdjęcia. Otrzymaliśmy także prezent – turecką flagę.

Przed nami jeszcze wymyślanie loga do projektu „English is Fun”. Najlepszy pomysł wybrany spośród wszystkich 32 członków tego projektu zostanie oficjalnym logo.  Ostatnim etapem projektu będzie realizacja jednego z pomysłu zamieszczonego na platformie Twinspace .  Pod koniec stycznia, kiedy wrócimy do szkoły  po feriach, będziemy za pomocą Whatsappa łączyć się z naszymi tureckimi partnerami i realizować jeden z pomysłów „na żywo”, czego uczniowie nie mogą się doczekać.

Tekst i foto: Monika Zegadło

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl