Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Wieści z mirzeckiego przedszkola

07.01.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Grudzień minionego roku upłynął w przedszkolu w atmosferze zbliżąjących się świąt.

 

 

 

Spotkanie ze strażakami
10 grudnia przedszkolaków odwiedzili Strażacy Państwowej straży pożarnej w Starachowicach zastępca dowódcy jednostki ratowniczo–gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach kpt. Jarosław Sobczak oraz mł. bryg. Marcin Nyga. W ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej w ciekawy sposób przekazywali oni najmłodszym informacje dotyczące charakteru pracy strażaka. Jednak głównym celem spotkania było uświadomienie  dzieciom,  jak bardzo  niebezpieczny jest tlenek węgla ulatniający  się z pieca w okresie grzewczym  dla zdrowia i życia  człowieka. Dzieci dowiedziały się, jakie objawy  mogą świadczyć  o obecności tlenku węgla. Poznały również czujnik czadu, zamontowanie którego zmniejsza ryzyko  zatrucia. Przedszkolaki otrzymały  również ulotki  informacyjne  do przekazania rodzicom.

Warsztaty plastyczne
W tym samym dniu najmłodsi z grup ,,Pszczółki'' i ,,Biedronki'' byli uczestnikami  warsztatów rękodzieła artystycznego ,,Ozdoby bożonarodzeniowe'' z udziałem aktywnych Pań z mirzeckiego Koła Gospodyń Wiejskich. Przedszkolaki  wspólnie  z rodzicami  i babciami  według  instrukcji  Pań z KGW  wykonały  piękne bałwanki, które  będą ozdobą  na świątecznym stole. Śpiewały przy tym znane polskie kolędy. Spotkanie zorganizowała dyrektor Renata Koriat. Dziękujemy członkiniom KGW z Mirca  za zaangażowanie  i poświęcony czas  naszym przedszkolakom.

,,Biedronki'' na wycieczce
12 grudnia 4-latki uczestniczyły w uroczystym spotkaniu z Mikołajem  oraz w spektaklu teatralnym ,,Kryształowa Królowa  Śniegu'' , które  w skarżyskim  MCK  Zorganizowało PGE  Dystrybucja S.A. Wspaniali animatorzy, świetna obsada  i gra aktorska  oraz spotkanie  z Mikołajem, który  wszystkim osobiście  wręczał prezenty, było dla najmłodszych  nie lada przeżyciem. Dzieci  bawiły się  doskonale  napełnione  pozytywnymi emocjami. Integracja  z innymi  grupami  z całego województwa sprawiła  im ogromną radość. Ta wspaniała impreza  z pewnością  na długo  zostanie  w pamięci  dzieci. Kierujemy  podziękowania  do organizatorów  za zaproszenie  naszych przedszkolaków  na tę  wyjątkową  uroczystość.

Jasełka
18 i 19 grudnia w przedszkolu  można było  poczuć klimat  zbliżających się  świąt Bożego Narodzenia.  W tych dniach  najmłodsi zaprezentowali się w programie artystycznym o tematyce świątecznej. Licznie zgromadzoną  publiczność  stanowili sekretarz gminy Mirzec Marta Ziomek  oraz rodzice przedszkolaków. Młodzi  aktorzy wprowadzili  widzów  w świąteczny nastrój, przedstawiając  inscenizacje  pełne zabawnych scenek, piosenek i tańca, starsi zaś zaprezentowali  tradycyjne jasełka, przypominając  zebranym historię Narodzenia Pańskiego. Nie zabrakło znanych kolęd radośnie śpiewanych przez przedszkolaków. Na zakończenie  spotkania, zgodnie ze staropolską  tradycją,  wszyscy podzielili się opłatkiem,  składając sobie życzenia. Dzieci do występów przygotowywały: Elżbieta Cedro, Regina Stachowicz, Renata Koriat, Iwona Strzelec i Jadwiga  Dudek, zaś inscenizację  zaprojektowały oraz wykonały  Ewelina Maleta i Regina Stachowicz. Serdecznie dziękujemy rodzicom  przedszkolaków  za obecność  i pomoc  przygotowaniu  tej niezwykłej  uroczystości.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto:  Ewelina Maleta

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl