Czwartek, 2 lipca 2020
imieniny: Jagody, Urbana, Martyniana

Strona główna

Młodzi wolontariusze

04.01.2019 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Szkolne Koło Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Mircu, podobnie jak w poprzednich latach, w listopadzie i w grudniu przeprowadziło szereg akcji mających na celu pomoc innym.

 

 


Od listopada trwała zbiórka artykułów do „Szlachetnej Paczki”. Wolontariusze wykonali plakat, na którym wypisana była lista produktów potrzebnych rodzinom. W zbiórce wzięła udział cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele, rodzice. Z zebranych artykułów spożywczych, chemicznych, kosmetycznych powstały trzy paczki, które przekazano rodzinom z terenu gminy znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

W grudniu odbył się również cieszący się dużym powodzeniem kiermasz ciast. Uczniowie klas gimnazjalnych oraz starszych klas szkoły podstawowej przynieśli do szkoły ciasta przeznaczone na sprzedaż. Uczennice klasy IIIc gimnazjum, które były pomysłodawczyniami oraz uczennice klasy VIIa urzadziły kawiarenkę, w której oprócz ciast sprzedawały gorące i zimne napoje. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cele „Szlachetnej Paczki”.

Jak co roku, dużą popularnością cieszył się konkurs na choinkowe pierniczki. W tym roku wzięło w nim udział 20 uczniów. Pierwsze miejsce zajęły Aleksandra Maleta i Wiktoria Rokita, drugie Roksana Derlatka i Paulina Gralec, trzecie Kinga Kromer, Martyna Jędrasek, Martyna Rafalska oraz Zuzannaa Jaśkiewicz. Wszystkie ciastka  wykonane były bardzo starannie, ciekawie przyozdobione. Dochód ze sprzedaży ciastek przeznaczony został na cele wolontariatu.

Tekst: Jolanta Zalewska
Foto: wolontariusze

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl