Niedziela, 23 lutego 2020
imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

Strona główna

Sukcesy młodych siatkarzy z Mirca

28.12.2018 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Świetnie spisali się podopieczni Przemysława Strabanika w grudniowych turniejach piłki siatkowej.

 

 

 

W grudniu młodzi adepci siatkówki brali udział w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mirzec w kategorii dwójek, Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mirzec w kategorii trójek oraz Świętokrzyskim MiniVolley Dziewcząt i Świętokrzyskim MiniVolley Chłopców.

Turnieje o Puchar Wójta Gminy Mirzec odbyły się w dniach 15 i 16 grudnia w hali sportowej w Mircu. W Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mirzec w kategorii dwójek (klasy IV szkoły podstawowej) rywalizowało 17 zespołów z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i opolskiego. Pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z Kędzierzyna–Koźla, drudzy byli reprezentanci Mirca: Olaf Serafin i Jan Niewczas, a trzecie miejsce zajęła drużyna UKS 22 z Krakowa.

W Turnieju o Puchar Wójta Gminy Mirzec w kategorii trójek zagrało 15 zespołów z województw: lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i opolskiego. Pierwsi byli reprezentanci Rawy Mazowieckiej, drudzy – UKS 22 Kraków, trzeci – Plas Kielce. Zawodnicy z Mirca: Paweł Celuch, Bartosz Zaborski i Adam Węgrzyn zajęli piąte miejsce. Puchary dla zawodników ufundował wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn.

W Świętokrzyskim MiniVolley udział wzięły drużyny dziewcząt i chłopców z trzech szkół w gminie Mirzec z: Gadki, Mirca i Małyszyna. W sportowej imprezie, która odbywała się w Kielcach, udział wzięli uczniowie klas III i IV z całego województwa świętokrzyskiego. Dla większości był to debiut w zawodach tego typu.

Młodzi siatkarze z gminy Mirzec pokazali się na zawodach z bardzo dobrej strony, zajmując bardzo wysokie miejsca. Piotr Węgrzyn zajął II miejsce, Aleksander Młudziński – III miejsce, Wiktor Kosterna – IV miejsce, a V i VI miejsce Jakub Rokita oraz Ignacy Michałków. Bardzo dobrze zaprezentowała się drużyna z Gadki. W kategorii dwójek (klasy IV) Krystian Zagajny i Filip Rasz, podopieczni Małgorzaty Spadło, zajęli IV miejsce.

W Świętokrzyskim MiniVolley z dziewcząt najlepiej zaprezentowała się Zuzanna Słyk, która z Kielc wróciła z III miejscem. Lena Zając i Alicja Kukla, uczennice Szkoły Podstawowej w Gadce, także podopieczne Małgorzaty Spadło, w kategorii dwójek zajęły IV miejsce.

Tekst: UG Mirzec
Foto: Przemysław Strabanik

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl