Sobota, 18 stycznia 2020
imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

Strona główna

Jasełka w szkołach gminy Mirzec

22.12.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W tygodniu poprzedzającym Boże Narodzenie w placówkach oświatowych gminy Mirzec wystawiano jasełka.

 

 


Publiczne Przedszkole w Mircu

W bożonarodzeniowy nastrój wprowadziły widzów dzieci z grup Krasnoludki i Biedronki z Przedszkola Publicznego w Mircu.

We wtorek 18 grudnia zaprosiły swoich bliskich: rodziców, babcie i dziadków na jasełka. Zaproszeni goście, wśród których była sekretarz gminy Mirzec Marta Ziomek obejrzeli dwa przedstawienia w wykonaniu przedszkolaków z dwóch grup przedszkolnych. Dzieci śpiewały kolędy, recytowały wiersze i tańczyły, a na koniec przedstawień złożyły widzom najlepsze życzenia na święta Bożego Narodzenia i Nowy Rok. Na uwagę zasługują też wspaniałe stroje, w których wystąpili mali aktorzy. Za piękne, wzruszające przedstawienia jasełkowe dzieci otrzymały wielkie brawa.

Przedszkolacy przygotowali się do występów pod kierunkiem Jadwigi Dudek i Reginy Stachowicz, a piękne dekoracje są dziełem Eweliny Malety.

Tekst i foto: UG Mirzec


Szkoła Podstawowa w Trębowcu
Bożonarodzeniowe spotkanie odbyło się w czwartek 20 grudnia w szkole. Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: sekretarz gminy Marta Ziomek, radny z Trębowca Stanisław Seweryn oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich "Trębolanki" z Piotrem Gąsowskim instruktorem muzycznym.

Zebranych przywitała dyrektor szkoły Krystyna Tomkowska, która złożyła wszystkim życzenia bożonarodzeniowe. Po przemowie pani dyrektor scenę we władanie przejęli uczniowie. Młodzi aktorzy przedstawili historię narodzin Jezusa. Były kolędy, pastorałki, współczesne pieśni i deklamacje. Uczniowie do występu przygotowali się pod kierunkiem Bożeny Dróżdż, Doroty Tomkowskiej i Katarzyny Niewczas. Oprawę muzyczną zapewniła Małgorzata Rokita, a o dekorację sceny zadbała Monika Łęcka.

Po uczniach na scenę wyszły panie z KGW „Trębolanki”, które zaśpiewały kilka kolęd. Życzenia obecnym i ich rodzinom złożyli sekretarz gminy Marta Ziomek i radny Stanisław Seweryn, który odczytał również fragment Ewangelii. Wzruszającym momentem było składanie sobie nawzajem życzeń na święta i Nowy Rok. Później zaś odbyła się wigilia. Wszyscy zasiedli przy suto zastawionych stołach, aby spróbować dwunastu wigilijnych potraw.

Tekst i foto UG Mirzec

Szkoła Podstawowa w Tychowie Starym
To nie były zwykłe jasełka, ale prawdziwy teatralny spektakl. Uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym zachwycili widzów swoim bożonarodzeniowym przedstawieniem.

Historia narodzenia Jezusa rozpoczęła się sceną kuszenia Ewy w rajskim ogrodzie, po czym reżyser spektaklu – Aneta Kruk, wychowawczyni „zerówkowiczów” zabrała widzów do czasów narodzenia bożego dziecięcia. Przedstawienie zachwycało wielością scenografii, pięknie zagranymi scenami zbiorowymi, wspaniałymi strojami i bardzo dojrzałą grą aktorską młodziutkich aktorów. Życzenia dla wszystkich widzów, wśród których byli uczniowie szkoły, ich rodzice, nauczyciele oraz – w imieniu wójta gminy Mirzec Mirosława Seweryna – sekretarz gminy Marta Ziomek, złożyła dyrektor szkoły Podstawowej w Tychowie Starym Beata Witkowska.

Aktorzy oraz ich opiekunowie dostali ogromne brawa. Spektakl teatralny powstał pod kierunkiem Anety Kruk, Kazimiery Sobczyk i Moniki Borek, a o oprawę muzyczną i oświetlenie zadbał Sławomir Majchrzak.

Tekst i foto: UG Mirzec

Szkoła Podstawowa w Gadce
Na ostatniej godzinie lekcyjnej w 2018r. klasa VII i VIII wystawiły uwspółcześnioną wersję jasełek reżyserowanych przez księdza Rafała Kosowskiego, który zagrał jedną z głównych ról. Spektakl w lekki, pełen humoru sposób ukazał walkę, jaką każdego dnia toczy zło z dobrem symbolizowanym przez rzeszę aniołów i nowo narodzone Dzieciątko Jezus. Starszych kolegów wspomagał chór złożony z uczniów klas IV-VI prowadzony przez Krystynę Kaletę. O stronę akustyczną artystycznego przedsiewzięcia zadbał Radosław  Rosiński.

Wykonawcom oraz ich opiekunom podziękowała dyrektor Lidia Drożdżał, życząc całej szkolnej społeczności  zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego, co najlepsze w nadchodzącym roku. Do życzeń dołączył się przewodniczący szkolnego samorządu Emil Kukla, po czym ksiądz Rafał odczytał fragment Ewangelii dotyczący narodzin Jezusa  i rozpoczęło się wspólne kolędowanie oraz łamanie opłatkiem.

Tekst i foto: Jacek Rafalski

Szkoła Podstawowa w Tychowie Nowym
Piątek 14 grudnia 2018r. był dniem wyjątkowym i bardzo uroczystym w Szkole Podstawowej w Tychowie Nowym. O godzinie 16.00 rozpoczęło się spotkanie bożonarodzeniowe, w którym uczestniczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice, mieszkańcy Tychowa Nowego oraz zaproszeni goście, przedstawiciele lokalnych władz:  wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, przewodniczący Rady Gminy w Mircu Jan Zawisza, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty i Kultury Anna Kawalec, radny Sylwester Spadło, sołtys Tychowa Nowego Jadwiga Matysek.

Uroczystość poprowadziła dyrektor Aneta Borowska wspólnie z przewodniczącym Rady Rodziców Mirosławem Grzesikiem. Spotkanie rozpoczęło się od jasełek, które przygotowali uczniowie kl. 0-IV pod kierunkiem Jolanty Węgrzyn. Przedstawienie przybliżyło oglądającym tajemnicę wcielenia Syna Bożego i wprowadziło w nastrój zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Bożego Narodzenia. Mali aktorzy w przepięknych strojach występowali przed swoimi rodzicami, kolegami szkolnymi i zaproszonymi gośćmi.

Wspaniałym dopełnieniem jasełek było łamanie się opłatkiem, życzenia oraz kolędowanie w wykonaniu zespołu „Tychowianie”. Po części artystycznej wszyscy udali się na kiermasz bożonarodzeniowy, na którym można było kupić pyszne, domowe ciasta, a przede wszystkim moc przeróżnych ozdób i stroików świątecznych. Prace zostały wykonane własnoręcznie przez uczniów, rodziców i nauczycieli.

Tekst: Jolanta Węgrzyn
Foto: Aneta Stasiak, Rafał Matysek

Szkoła Podstawowa w Mircu
Połączenie tradycji z nowoczesnością - tak najprościej można określić tegoroczne jasełka zaprezentowane we czwartek 21 grudnia przez uczniów klasy VIII. Jak każdego roku inscenizacja wypadła bardzo okazale. Tym razem Święta Rodzina osadzona została we współczesności, co spowodowało, że przesłanie przedstawienia trafiała doskonale do licznie zgromadzonych dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Tegoroczne przedstawienie przygotowała pani Anna Dudek, a oprawą muzyczną zajął się pan Piotr Spadło. Za przygotowanie dekoracji odpowiedzialna była pani Anna Kawalec. Przedstawienie poprzedziła uroczystość przekazania przez naszych harcerzy betlejemskiego światełka na ręce dyrektor Alicji Raczyńskiej.

Tekst i foto: Tomasz Kuźdub

 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl