Piątek, 17 stycznia 2020
imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana

Strona główna

Listopad w mirzeckim przedszkolu

14.12.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W listopadzie przedszkolaki uczestniczyły w ważnych dla nich wydarzeniach.



 

Leśne opowieści
14 listopada przedszkolaki wzięły udział w spotkaniu z leśnikiem Andrzejem Strużyńskim z Nadleśnictwa Marcule, który w ciekawy sposób opowiadał o lesie, charakterze swojej pracy oraz o mieszkańcach lasu i ich przygotowaniach do nadchodzącej zimy. Dzieci dowiedziały się, które zwierzęta robią zapasy, które zapadają w zimowy letarg oraz jak pomagać mieszkańcom lasu w czasie srogiej zimy. Pogadanka cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych. Brali oni czynny udział w spotkaniu, odpowiadając na pytania gościa. Za aktywność przedszkolaki otrzymały od leśnika zakładkę do książki, która będzie im przypominać o miłym spotkaniu.

Teatrzyk w przedszkolu
6 listopada przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl teatralny „Cenne rady” w wykonaniu aktorów objazdowego Teatru Lalek „Bajka” z Nowego Sącza. Przedstawienie miało charakter wychowawczy i profilaktyczny, bowiem było okazją do utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po jezdni oraz poznania szeregu znaków drogowych. Czerwony Kapturek ostrzegał młodych widzów przed zbytnią ufnością w stosunku do nieznajomych. Spektakl cieszył się zainteresowaniem widzów, którzy ze skupieniem śledzili losy głównych bohaterów, zaś po scenie finałowej nagrodzili artystów gromkimi brawami.

Urodziny Polski
W związku z przypadającą w tym roku 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości               9 listopada w przedszkolu odbyło się patriotyczne spotkanie, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki wraz z wychowawczyniami oraz rodzicami. Dyrektor Renata Koriat zapoznała najmłodszych z celem spotkania i dostarczyła im wiele informacji na temat historii naszego kraju oraz symboli narodowych. Następnie „Krasnoludki” jako najstarsze przedszkolaki zaprezentowały montaż słowno- muzyczny zawierający oprócz wierszy znane pieśni patriotyczne. Wzruszającym momentem okazało się wspólne odśpiewanie hymnu przez wszystkich uczestników spotkania. Dzieci do występu przygotowywała Jadwiga Dudek, zaś scenografię zaprojektowała i wykonała Ewelina Maleta.

Wielki sukces Michała
Michał Stachowicz i Antosia Rokita z grupy "Biedronki” wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Jeż - jesienny zwierz” propagowanym przez czasopismo „Bliżej Przedszkola”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Chalinie. Z satysfakcją informujemy, że Michał Stachowicz w swojej kategorii wiekowej znalazł się w gronie laureatów i zajął zaszczytne II miejsce. Dodajmy, że komisja konkursowa dokonała wyboru najlepszych prac spośród 250. Prace konkursowe dzieci wykonały pod kierunkiem wychowawczyni Reginy Stachowicz. Gratulujemy małemu artyście tak wielkiego sukcesu.

Dzieci lubią misie.
Misie to towarzysze wielu dziecięcych zabaw, które wciąż jeszcze cieszą się niesłabnącą popularnością. Tak się składa, że 25 listopada przypada Światowy Dzień Pluszowego Misia. W tym dniu w przedszkolu maluchom przez cały dzień towarzyszyli pluszowi przyjaciele podczas zajęć dydaktycznych, zabaw, a nawet przy leżakowaniu. Nie zabrakło również misiowych bajek, zagadek i piosenek. Każdy przedszkolak wykonał również portret misia. Prace dzieci można było podziwiać w przedszkolnej szatni.

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Maleta

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję



Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję






Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007




Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl





Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl