Piątek, 10 lipca 2020
imieniny: Amelii, Filipa, Witalisa

Strona główna

Niech żyje bal !

14.02.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Nie trzeba wyjeżdżać do Rio czy Wenecji, aby w czasie karnawału dobrze się bawić. Wystarczy tylko mieć co najmniej  3 lata, zapisać się do przedszkola w Mircu i już można planować uczestnictwo  w prawdziwym balu. Tego roku przedszkolaki również miały okazję dobrze się bawić, bowiem bal karnawałowy w przedszkolu  odbył się 9 II 2012r. Któż z nas nie marzy o takim balu?

Nie od dziś wiadomo, że karnawał niegdyś zwany ,,Zapustami" to czas wesołych zabaw, balów oraz pochodów noworocznych trwający od Trzech Króli (6 stycznia) do Środy  Popielcowej zapowiadającej początek postu i początek oczekiwania na Wielkanoc. Sama tradycja nakazuje więc w tym czasie bawić się i tańczyć przy dźwiękach skocznej, wesołej muzyki. Karnawał to wyjątkowy czas nie tylko dla dorosłych, ale i dla dzieci, a może przede wszystkim dla nich.

Ten zaczarowany dzień był  wyczekiwany przez przedszkolaki od kilku tygodni. Trzeba było przecież dobrze zastanowić się, jaki strój byłby najodpowiedniejszy, a potem przeforsować swój pomysł tak, aby rodzice go zaakceptowali. Z kupnem lub wypożyczeniem kostiumu nie było już większego problemu. Bal odbył się w godzinach przedpołudniowych, a nasze przedszkole zamieniło się w tym czasie w magiczny świat bajek i baśni. To zasługa rodziców, którzy dołożyli wszelkich starań, by ich pociechy wyglądały wspaniale, bo to podobno gwarancja dobrej zabawy. Dziewczynki przebrane w długie balowe suknie księżniczek, wróżek lub dam dworu, ale i muszkieterki machające szpadami, wirowały w tańcu, wzbudzając zachwyt dorosłych. Chłopcy zaś, wybrali stroje Batmanów i Spidermanów. Zamaskowani prawie nie do poznania, poruszali się zgrabnie w takt muzyki. Były kotki, motylki, kowboje, Indianie, a nawet jeden żołnierz. Wszyscy wesoło tańczyli, słuchając wskazówek wodzireja, w którego na czas balu wcieliła się pani Jola Mundzik. Każdy mógł wziąć udział w konkursach tańca i zdobyć słodką nagrodę. Był też poczęstunek, dzięki niemu najmłodsi zregenerowali siły, by dalej ruszyć w tany.

Niestety ,,nic nie może przecież wiecznie trwać", a  następny bal  dopiero za rok. Jaka szkoda...

Tekt: ReginaStachowicz
Foto: Wioletta Cioroch 

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl