Poniedziałek, 6 kwietnia 2020
imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

Strona główna

Rosną następcy siatkarskich mistrzów Polski

07.12.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Sport

Trzecie miejsce na XVIII Ogólnopolskim Mikołajkowym Turnieju Minipiłki Siatkowej w Częstochowie i piąte w finale wojewódzkiego Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego to ostatnie osiągnięcia podopiecznych trenera Przemysława Strabanika.

 

 

Uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej imienia Kamili i Józefa Spytków bardzo dobrze spisali się na wyjazdowych rozgrywkach w piłkę siatkową. W listopadzie najpierw fantastycznie zaprezentowali się w półfinale wojewódzkim Turnieju o Puchar Marszałka Województwa Świętokrzyskiego rozgrywanym w Chybicach. Chłopcy zajęli tam pierwsze miejsce i jako zwycięzcy reprezentowali mirzecką podstawówkę w finale rozgrywek w Kielcach, gdzie 3 grudnia zajęli piąte miejsce. Szkołę w Turnieju o Pucharu Marszałka Województwa Świętokrzyskiego reprezentowali: Bartosz Zaborski, Karol Wyglądacz, Paweł Spadło, Mikołaj Jędrsek, Bartosz Kucharczyk, Bartosz Mytnik, Marcel Rokita, Olaf Serafin, Paweł Celuch i Adam Węgrzyn. Piątoklasiści w finale wojewódzkim spisali się bardzo dobrze, zwłaszcza że byli najmłodszymi uczestnikami zawodów i rywalizowali z uczniami z klas VI i VII.

Natomiast w sobotę 1 grudnia  reprezentanci mirzeckiej szkoły wzięli udział w XVIII Ogólnopolskim Mikołajowym Turnieju Minipiłki Siatkowej w Częstochowie. W rozgrywkach startowali uczniowie klas V w kategorii trójek. Podopieczni trenera Przemysława Strabanika spisali się świetnie, zajmując trzecie miejsce, co - biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom rozgrywek - jest doskonałym wynikiem. W turnieju  brały udział czołowe kluby z Polski. Chłopców z Mirca: Olafa Serafina, Jana Niewczas i Marcela Kucharczyka wyprzedziły tylko zespoły z Międzyrzecza i Kędzierzyna–Koźla, a drużyna z Gliwic znalazła się na czwartym miejscu, za zawodnikami z Mirca.

- Bardzo mnie cieszą świetne wyniki uczniów z piątych klas szkoły podstawowej trenujących w Mirzeckiej Akademii Piłki Siatkowej ”Ibis”. Rosną szeregi młodych siatkarzy, następców mistrzów Polski, a przypomnę, że tytuł ten po XXIV Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki Kinder + Sport w Zabrzu od lipca tego roku należy do zawodników z Mirca – powiedział Przemysław Strabanik, trener siatkarzy.

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Przemysław Strabanik

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl