Piątek, 21 lutego 2020
imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata

Strona główna

Korzystaj z bezpłatnych powiadomień SMS i aplikacji „BLISKO”

26.11.2018 | Napisał: Urzad Gminy Mirzec | Kategoria: Informacje

Wiele jednostek samorządu terytorialnego korzysta już z systemu wczesnego ostrzegania jakim jest SISMS. W gminie Mirzec również działa taki system, który powiadamia nie tylko o ważnych wydarzeniach.

 

 

Aplikacja "Blisko" to jeden z elementów systemu wczesnego ostrzegania SISMS, za pomocą którego można otrzymać ostrzeżenie dotyczące m.in. występujących niepokojących zdarzeń czy spraw, które interesują mieszkańców. System ten został stworzony, aby dostarczać informacje dotyczące życia lokalnego. Wystarczy zalogować się do systemu, wybrać opcje powiadomień- sms lub za pomocą aplikacji.

Warto być blisko i na bieżąco z tym co się dzieje w najbliższym otoczeniu.

Krótkie wiadomości tekstowe można odbierać na wszystkich typach telefonów komórkowych. Mimo że SMS ma spore ograniczenia, ponieważ zawiera jedynie 160 znaków, to zawiera minimum najważniejszych informacji i ostrzeżeń. Jest to dotychczas najpopularniejsza forma komunikacji. Każdy numer, który zarejestruje się w systemie, jest chroniony przez serwis SISMS.

Aplikacja „BLISKO” zawiera nadawców z wielu obszarów, które podczas rejestracji można wybrać. W każdej chwili można zmienić ustawienia, wybierając innego nadawcę lub zmniejszając obszar powiadomień czy też kanały komunikacji. O otrzymaniu informacji aplikacja powiadomi w podobny sposób, jak przy nadejściu SMS-a.

Jak korzystać z systemu SISMS?

Wejdź na stronę https://www.sisms.pl/zostan-uzytkownikiem

Wpisz w wyszukiwarce swoją miejscowość, następnie pojawi się propozycja  sposobu powiadamiania: wiadomości  SMS lub wiadomości multimedialne na aplikację „Blisko”.

W aplikacji "Blisko" można również włączyć powiadomienia:
- Child Alert - ogólnopolski kanał z komunikatami na temat poszukiwania zaginionych dzieci;
- RSO - czyli Regionalny System Ostrzegania nadający komunikaty o zagrożeniach pogodowych i nie tylko;
- wyłączenia prądu - informacje od operatorów energetycznych o planowanych i awaryjnych wyłączeniach prądu w danej miejscowości;
- jakość powietrza - komunikaty o jakości powietrza.

Aplikacja jest całkowicie bezpłatna, późniejsze korzystanie z niej jest również całkowicie bezpłatne. Można ją pobrać na wszystkie systemy mobilne w Google Play, APP Store oraz Windows Store, wpisując w wyszukiwarkę "Blisko". Komunikator wymaga jedynie połączenia z Internetem.

Instalowanie aplikacji trwa kilkanaście sekund, od tego momentu na Państwa telefony i tablety będą systematycznie przychodzić powiadomienia o tym, co się dzieje w gminie Mirzec.

Wybierając powiadamianie za pomocą sms-ów, jedynym wydatkiem jest koszt związany z rejestracją w systemie poprzez wysłanie jednego sms-a, który wynosi tyle, ile standardowy sms u operatora, z którego sieci korzystamy. Każdy mieszkaniec może w dowolnej chwili wyrejestrować się z systemu, ponownie wysyłając sms.

Więcej na stronie: https://www.sisms.pl/
Aplikacja dla gminy Mirzec na stronie  https://www.sisms.pl/rejestracja/nadawca/b0e0dd55/Gmina-Mirzec

Tekst i foto: Urząd Gminy w Mircu

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn tel. (041) 27 67 171 wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 marta.ziomek@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn Tel. (041) 27 67 174 wanda.wegrzyn@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl