Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Uczniowie z Mirca w Akademii Bezpieczeństwa

21.11.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Podstawy pierwszej pomocy, zasady ruchu drogowego, strefa bezpiecznego dorastania oraz strefa interaktywnego teatru. Z takich atrakcji skorzystali w środę uczniowie Szkoły Podstawowej w Mircu, u których gościła Akademia Bezpieczeństwa.

 


Akcję zorganizowała Fundacja PZU. Jest to już druga edycja Akademii Bezpieczeństwa. Bierze w niej udział 15 szkół z Polski, wśród nich Szkoła Podstawowa imienia Kamili i Józefa Spytków w Mircu.

- Docieramy do szkół w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, gdzie jest szczególna potrzeba edukacji dla bezpieczeństwa. Szkoła w Mircu zakwalifikowała się do udziału w programie, dzięki czemu przez kilka godzin organizujemy dla uczniów szereg zajęć z profilaktyki bezpieczeństwa – powiedziała Joanna Kornek z firmy SOS Music, która na zlecenie Fundacji PZU przeprowadziła szkolenie.

Zajęcia dla uczniów sprofilowano ze względu na wiek uczestników. Na młodszych czekały strefa teatru, strefa bezpiecznego ruchu i rozrywki oraz strefa pierwszej pomocy. Były interaktywne zajęcia z aktorkami, mobilne miasteczko ruchu drogowego, mobilny rowerowy tor przeszkód, konkursy plastyczne, zajęcia z ratownikiem oraz fotobudka.

Starsi, korzystający ze strefy bezpiecznego dorastania, mogli przespacerować się z alkogoglami i narkogoglami, porozmawiać na temat zagrożeń w Internecie, cyberprzemocy, odpowiedzialności karnej. Uczniowie starszych klas brali też udział w zajęciach strefy bezpiecznego ruchu i rozrywki oraz strefy pierwszej pomocy.

Na zakończenie zajęć wszyscy uczniowie otrzymali odblaskowe gadżety, zakładki z instrukcją udzielania pierwszej pomocy i zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa w Internecie. Szkoła w Mircu otrzymała apteczkę pierwszej pomocy. Całość zajęć finansowana była przez Fundację PZU.

Tekst i foto: Urząd Gminy w MircuPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl