Piątek, 18 września 2020
imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława

Strona główna

Drugie miejsce dla uczniów z Tychowa Starego

21.11.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Kazimierza Kupczyka w Tychowie Starym zajęli drugie miejsce w powiatowej edycji XII konkursu „Bezpieczeństwo na piątkę”.

 

 

Eliminacje powiatowe odbyły się w sali narad imienia porucznika Zdzisława Rachtana „Halnego” w Komendzie Powiatowej Policji w Starachowicach. Celem konkursu było promowanie wiedzy na temat bezpieczeństwa wśród dzieci, a szczególnie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, propagowanie zasady fair play w rywalizacji sportowej oraz przygotowanie dzieci do rozważnego spędzania wolnego czasu.

W konkursie udział wzięły trzyosobowe drużyny z piątych klas szkół podstawowych ze Starachowic, Tychowa Starego, Brodów, Krynek, Rudnika i Rzepina. Uczniowie musieli poradzić sobie z udzielaniem pomocy przedmedycznej i rozwiązać test z wiedzy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wpływ na klasyfikację końcową miała też ocena przygotowanego wcześniej plakatu „Kręci mnie bezpieczeństwo w szkole”, za którą każda grupa otrzymała ocenę w punktach.

Delegacja uczniów ze Szkoły Podstawowej w Tychowie Starym zajęła drugie miejsce, ustępując tylko kolegom ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Starachowicach. Najlepsi uczniowie otrzymali nagrody z rąk pierwszego zastępcy komendanta powiatowego Dariusza Furtaka oraz Mirosława Kusztala naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego starachowickiej komendy policji. Wszyscy uczestnicy otrzymali też odblaski, które poprawią widoczność dzieci na drodze.

Tekst: Urząd Gminy w Mircu
Foto: Policja

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl