Niedziela, 5 lipca 2020
imieniny: Karoliny, Antoniego, Filomeny

Strona główna

Wieści z mirzeckiego przedszkola

15.11.2018 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

Najważniejsze wydarzenia września i października.

 

 

 


Dzień Przedszkolaka
Wiele atrakcji czekało na mirzeckie przedszkolaki 20 września, bowiem w tym dniu obchodziły swój dzień. Tuż po śniadaniu dzieci ze wszystkich grup wiekowych wraz z wychowawczyniami udały się do sali rekreacyjnej, gdzie dyrektor przedszkola Renata Koriat złożyła im serdeczne życzenia. Niezwykłym momentem okazało się uroczyste odśpiewanie hymnu przedszkolaka przez całą społeczność placówki. Nie zabrakło również tańca przy dźwiękach wesołej muzyki oraz słodkiej niespodzianki. Po prezentacji wesołych okrzyków wszyscy wzięli udział w paradzie, która przeszła ulicami Mirca.

Dzień Chłopaka
28 września 6-latki z grupy „Krasnoludki” wraz z wychowawczynią Jadwigą Dudek miło spędziły czas na placu zabaw przed domem kultury w Mircu. Spotkanie zorganizowane z okazji Dnia Chłopaka miało również charakter integracyjny.  Oprócz wesołej zabawy na starszaków czekała miła niespodzianka, bowiem rodzice przygotowali dla nich smaczny poczęstunek. Wszystkim smakowały kiełbaski z grilla i pieczone ziemniaki. Dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc w organizacji spotkania oraz paniom z domu kultury za gościnność. Spotkanie ze stomatologiem.W ramach edukacji prozdrowotnej 5- i 6-latki wzięły udział w spotkaniu ze stomatolog Jolantą Tyszczuk, która zachęciła przedszkolaków do dbania o własne uzębienie poprzez codzienną higienę, odpowiednią dietę oraz częste wizyty w gabinecie stomatologicznym. Dzieci obejrzały krótki filmik edukacyjny przedstawiający choroby zębów a także wyjaśniający ich powstawanie. Poznały również szereg przyrządów, którymi na co dzień posługuje się stomatolog w swojej pracy. Na koniec wszyscy zabrali się za szczotkowanie zębów pod czujnym okiem specjalisty. Na pamiątkę miłego spotkania wszystkie dzieci otrzymały pastę do zębów. Kierujemy podziękowania do pani Jolanty Tyszczuk za pouczającą i ciekawą pogadankę.

Człowiek orkiestra
12 października do przedszkola zawitał niesamowity gość, dla którego muzyka nie ma żadnych tajemnic. Wiesław Pyzalski poprowadził audycję muzyczną „Ojczyzno ma” oprócz znanych i mniej znanych piosenek z repertuaru przedszkolnego zaprezentował dzieciom polskie pieśni patriotyczne, wykorzystując do tego zupełnie nieznane im instrumenty takie jak: kazobo kazobie, dzwonki naciskowe, bum bum rurki, pianino cyfrowe, gitarę oraz znajome im instrumenty perkusyjne. Przedszkolaki z wielkim podziwem patrzyły na akompaniowanie jednocześnie na kilku instrumentach. Same również próbowały swoich sił w grze na instrumentach do utworów muzyki jazzowej. Najmłodsi poznali wartości rytmiczne i dźwięki gamy, biorąc aktywny udział w zabawie z muzyką. Na koniec wszyscy w skupieniu wysłuchali kilku utworów muzyki klasycznej w wykonaniu artysty.

Spotkanie z pielęgniarką
W ramach edukacji prozdrowotnej najmłodsi uczestniczyli w zajęciach poświęconych zdrowiu. Aby zdobyte informacje utrwalić, 16 października spotkali się  z pielęgniarką szkolną Reginą Seweryn, która w ciekawy sposób przybliżyła im zasady zdrowego żywienia, znaczenie higieny oraz ruchu na świeżym powietrzu dla zdrowia i dobrego samopoczucia.  Dzieci brały czynny udział w spotkaniu, wykazując się dużą wiedzą z zakresu zdrowia. Na koniec wszystkie przedszkolaki otrzymały od pielęgniarki miłe niespodzianki. Serdecznie dziękujemy Reginie Seweryn za poświęcony czas oraz ciekawą pogadankę o zdrowiu.

Wycieczka do ośrodka zdrowia
24 października 4-latki z grupy „Biedronki” udały się z wycieczką do pobliskiego ośrodka zdrowia, by lepiej poznać to miejsce oraz pracę służby zdrowia. Dzieci w towarzystwie pielęgniarki zwiedziły gabinet lekarza pediatry, gabinet zabiegowy, stomatologiczny oraz laboratorium. Największym zainteresowaniem najmłodszych okazał się pobyt w gabinecie stomatologicznym. Okazało się, że maluchy wiedzą jak dbać o zęby i co najważniejsze, nikt nie czuje lęku przed wizytą u specjalisty. W nagrodę wszyscy uczestnicy wycieczki otrzymali szczoteczki do mycia zębów. Kierujemy podziękowania do miejscowej służby zdrowia za miłe przyjęcie naszych przedszkolaków.

Bezpieczeństwo ważna rzecz
22 października do przedszkolu przybyli wójt gminy Mirzec Mirosław Seweryn, Andrzej Kutwin, przedstawiciele policji i pogotowia ratunkowego oraz Biblioteki i Ośrodka Kultury w Mircu. Spotkanie miało charakter profilaktyczny i dotyczyło szeroko rozumianego bezpieczeństwa, a zorganizowane zostało w ramach projektu „Bezpieczeństwo pieszych w bezpiecznej gminie”. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.  Pod okiem ratownika medycznego dzieci przeszły krótki kurs udzielania pierwszej pomocy, zaś przedstawiciele policji pomogli najmłodszym utrwalić zasady bezpieczeństwa na drodze, w kontakcie z nieznajomymi i groźnym psem. Na koniec podsumowano wyniki gminnego konkursu plastycznego dotyczącego bezpieczeństwa. Nagrodzonym laureatem okazał się Kuba Duś, zaś pozostali uczestnicy otrzymali symboliczne upominki. 

Przedstawienie dla przedszkolaków
Następnego dnia uczniowie IV klasy ze szkoły podstawowej w Mircu przybyli do przedszkola, by zaprezentować się przed młodszymi koleżankami i kolegami w krótkim przedstawieniu teatralnym powstałym na motywach znanej bajki telewizyjnej „Shrek”. Bajkę oglądały dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych, podziwiając wspaniałe kostiumy młodych aktorów. Na koniec widownia nagrodziła uczniów gromkimi brawami.  

Tekst: Regina Stachowicz
Foto: Ewelina Maleta

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl