Środa, 8 lipca 2020
imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza

Strona główna

Nie bądź jeleń, weź paragon

10.02.2012 | Napisał: Admin | Kategoria: Informacje ze szkół

W poniedziałek, 16 stycznia br. ruszyła kolejna edycja akcji Ministerstwa Finansów„Weź paragon”. 9.02.2012r. w Szkole Podstawowej w Mircu, przedstawiciele Urzędu Kontroli Skarbowej w Kielcach i Urzędu Skarbowego w Starachowicach przeprowadzili lekcję informacyjno-edukacyjną o obowiązku sprzedawców, jakim jest wydawanie paragonów przy każdej transakcji i sprawdzanie prawidłowego ewidencjonowania sprzedaży na kasach fiskalnych.

 

W warsztatach uczestniczyli trzecioklasiści: Klaudia Barszcz, Katarzyna Dudek, Zuzanna Dudek, Kinga Ferenc, Zuzanna Gieras, Karolina Gralec, Kacper Kwiatkowski, Kamil Nobis, Karolina Nowak, Oliwia Ostrowska, Kacper Pietruszka, Mikołaj Pomorski, Maciej Poński, Krzysztof Rokita, Maciej Sieczka, Zuzanna Sieczka, Paweł Wierzchowski, Katarzyna Więcoszek, Karolina Zając, Magdalena Zawadzka wraz z wychowawczynią Renatą Bogucką oraz dyrektor Alicją Raczyńską.

Uczniowie dowiedzieli się, że wydanie paragonu w sklepie, barze czy restauracji ma duże znaczenie nie tylko dla kupującego, ale również dla wszystkich podatników. Zasadniczym celem akcji „Weź paragon” jest to, by sprzedawcy uczciwie rejestrowali sprzedaż na kasach fiskalnych i przestrzegali zasad uczciwej konkurencji. Paragon to potwierdzenie, że kwota podatku trafiła do budżetu państwa, czyli do naszej wspólnej kasy, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy.

Poza częścią czysto teoretyczną, dzieci miały możliwość zaprezentowania własnej wiedzy na temat codziennie zachodzących transakcji kupna-sprzedaży. Wysłuchały fragmentów bajki o „Kubusiu Puchatku”, a następnie rozwiązywały krzyżówkę. Aktywnie brały udział w zajęciach za co otrzymały wiele pochwał za posiadaną wiedzę ze strony prowadzących warsztaty. Uczniowie odebralili upominki w postaci kubków z rysunkiem i hasłem promującym kampanię: „Nie bądź jeleń, weź paragon”.

Urząd Skarbowy w Starachowicach zachęca do składania PIT przez Internet www.e-deklaracje.gov.pl

Tekst i foto: SP Mirzec

Prawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersjęPrawdopodobnie Twoja przeglądarka nie ma zainstalowanego dodatku Flash Player.Pobierz najnowszą wersję


Urząd Gminy w Mircu
pon. 7.30-17.00

wt. - pt. 7.30-15.30

Mirzec Stary 9
27-220 Mirzec

tel./fax (0-41) 27 13 033
lub 27 13 016

Nr rachunku UG:
BS o/Mirzec
26 8523 0004 0006 0046 2000 0007
Wójt gminy Mirzec
Mirosław Seweryn wojt@mirzec.pl


Sekretarz gminy
Marta Ziomek tel. (041) 27 67 173 sekretarz@mirzec.pl

Przewodniczący Rady Gminy w Mircu
Jan Zawisza

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy
Agnieszka Idzik-Napiórkowska

Skarbnik gminy

Wanda Węgrzyn tel. (041) 27 67 174 skarbnik@mirzec.pl

Adres Urzędu Gminy w Mircu

sekretariat@mirzec.pl

Elektroniczna skrzynka podawcza
http://epuap.gov.pl/wps/portal

Administrator strony
Jacek Rafalski admin@mirzec.pl